Co se mi líbilo

Fabri Fibra – seznamte se

guerra-e-pace-fabri-fibra-disco-traklist(Boh) Vždycky jsem měla ráda hiphop a rap. Stejně jako Mozarta… Ale jsem spíš na komornější věci s obsahem. 50Cent mi nic neříká – „aha aha aha, mám řetěz a kočku (oprava kočky) ve vířivce, aha, aha, aha, ukážu ti čokoládu…“ no, asi ne.
Když jsem studovala v Miláně, Fabri Fibra byl na vzestupu. Přistěhoval se tam „odněkud zdola“ a začal být konečně slavný a vydělávat. Udělal jednu písničku s Giannou Nannini (ano, starší ročníky vědí) o Itálii a hned rozdělil davy. Mně se líbil moc. Bavil mě, i když byl ještě ucho a jeho klipy hodně nízkorozpočtové. Pamatuju si, jak mi můj Katolík koupil k Vánocům jeho CD a do Silvestra mi o tom vyprávěl. (Přišel si v Mondadori jako rockstar, že kupuje Fabri Fibra. Prý měl pocit, že ho všichni vzali do party. „Ale neříkej to Papeži!“ Fabri se nějak vyjádřil i k němu a myslím, že zrovna probíhal nějaký soud…chichichi).
Nedávmno jsem si, při průběžné rekapitulaci mého života, vzpomněla na rým v jedné jeho písničce:  Cambio lavoro, cambio casa, cambio figa, cambio le amicizie che sfiga! 3058(Změnila jsem práci, domov, „kluka“, kamarádství, co byla na prd – velmi volný a slušný překlad…) Refrén z téhle písničky si vždycky zpívám, když se mi něco povede… Applausi Per Fibra (moje jméno totiž dokonale sedí namísto Fibra:-) Takže jsou to takové moje soukromé ovace.
Nicméně, všichni dospíváme, že…no a Fabri Fibra se nám dozpíval do pořádnýho kocoura, řekla bych, a protože i jeho klipy už nejsou tak nízkorozpočtové a celkově se hodně posunul, ráda bych ho představila všem, co ho ještě neznají. Je teď víc posh, má víc tetování a první vrásky (ach, hodně sexy!). Když jsem byla v Miláně, mohla jsem tam potkat Davida Beckhama, George Clooneyho, Valentina nebo Fabri Fibra. Volila bych tu poslední možnost… (Zatím nenaplněno, haló Vesmíre!?!)
Zde jsou čtyři písničky, co mě opravdu baví.
Stěžejní Applausi per Fibra, pak absolutně dokonalý diktátorský Vip in Trip, dále Paniko, což je jedna z posledních písniček a uzavírá to romantická pomalá Anche se non trovi le parole s Elisou, kterou si pouštím před spaním. A pokud máte zájem, mrkněte na tu, co rozdělila Itálii, protože konečně jednou někdo řekl, jaká ta Itálie doopravdy je. Gianna Nannini je božská. A ano, je to ta paní, co vypadá spíš jako malý pán, s nakřáplým hlasem jak z plechovky.

Appalusi per Fibra         Vip In Trip     Panico    Anche se non trovi le parole       In Italia

DSC_4486_lowfoto: google.com
(jak jinak, že…soukromý archiv Bohyně to asi nebude, zatím… Vesmíre?!)

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

2 komentářů

  • U dvou Verunek

    Byla jsem statečná a dva klipy si pustila (já a hudba… no, to nejde moc dohromady, na to mám Verunku). Sympaťák. Ale obávám se, že aby se mi to líbilo, musela bych rozumět textu nebo by to muselo být francouzsky. Ta mi k tomuhle hudebnímu žánru vždycky šla nějak líp… Ale moc se mi líbí jeho název! Veronika

    • mydve

      Veroniko, tak to teda klobouk dolů! Samozřejmě to není povinné a je to jen taková ochutnávka. Jinak hudba je univerzální, a je jedno, co říká. I když říká pěkný sprosťárny, občas :-) Podstatné je, aby se ti to líbilo. Děkuji za tvou odvahu! Boh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *