Co se nám honí hlavou

Jak nám to Isaak všechno zkazil

(Boh) Má spolubydlící byla na randeti s úchvatným spisovatelem z Bel Air. Byl krásný, vysoký, uvědomělý a byl to Žid. Celkem vroucně mé spolubydlící vyprávěl o společném životě a o tom, že správní Židé nepodvádějí. Nikdy, protože nemůžou. Nešlo by jim to. (Vy víte co…).Taky se mezi řečí zmínil o svém švýcarském kamarádovi, který má momentálně zlomené srdce, protože ho nějaká Češka podváděla. (Ach ty běhny z Česka).
Jakmile se rozloučili decentním a přesto velmi slibným polibkem, klusala má spolubydlící domů, aby mi vše povykládala. Už během randete se rozběhl klasický ženský metrix, ale k jeho největší kulminaci došlo až u nás v kuchyni. (Mimochodem tam se děje vše. Kromě šatny je to nejmenší místnost a stejně si nás získala.) Okamžitě jsme začaly plánovat společnou budoucnost, rozebírat zda konvertujeme, jestli dům v Bel Air má vířivku a jak je na tom jeho kamarád.

Když jsem se před měsícem procházela v Ženevě – pokladnici Evropy –  říkala jsem si, že by nebylo špatné si najít přítele právě tady. Je to jako malý svět plný drahých aut, diamantů, hotelů a luxusních hodinek. Místo, kam krize nikdy nedorazí, protože to přijde dřív konec  světa, než aby Ženeva nezářila.
Je evidentní, že se nám tak nějak do příběhu kamarád hodil (Mr.Perfect made in Switzerland). Pojmenovaly jsme si ho Isaak a tak nějak se nemohly rozhodnout jestli bude prodávat hodinky nebo diamanty. Tajně jsem doufala v diamanty. (Ach to by byly narozeniny a výročí…) Tak moc nás to matrixování zaměstnalo, až jsme si málem nevšimly, že se už Amík z Bel Air vlastně neozval. Naše zábavné utváření budoucnosti přestalo být najednou zábavné, protože nikdo nepřikládal do ohně naší fantazie, a tak nějak spisovatel z Bel Air svou neaktivitou upadl v zapomnění. Ne však jeho kámoš.
Isaaka kupodivu  zmiňujeme do dnes. Většinou ve chvíli, když se oblékáme na rande, kam se nám nechce nebo do baru, do kterého teď chodíme spíš z povinnosti. Má obvyklá věta před odchodem zní asi takto: „Ach bože, kdyby mi to Isaak nezkazil, nemusely jsme tam dneska chodit.“ A to je klasický příklad toho, kterak dokáže nezájem muže zničit a pošlapat naše naivní a velmi romantické sny o společném životě a zanechat nesmazatelný a ničím neodčinitelný srdcervoucí zážitek.
(No, takový koliér s brillanty by mi pomohl zapomenout, ale to by se Isaak musel opravdu snažit. Nebudu přece nést vinu za jeho nestoudnou přítelkyni jen proto, že to byla běhna nevěrná a obě pocházíme ze stejné země… :-)

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *