Co jsem se naučila...,  Co se nám honí hlavou,  v roce 2015

Co jsem se naučila v říjnu 2015

(FF) Bachovy květové esence pomáhají tam, kam už homeopatie nemůže. “Ale vždyť vy vypadáte tak zdravě a báječně, vám něco je?” podívala se na mě zmateně ruská bylinkářka. “Ehm, ne, vůbec nic mi není, jen trochu netuším, kam a jak teď budu směřovat, po nocích bojuju s poltergeistama a občas se rozbrečím v mhd. Ale jinak jsem pořád rozradostněná a báječná, protože kdo by sakra nebyl!” chtělo se mi zařvat. Ale nikdy neřvu, takže jsme společnými silami našly něco na ty duchy a mohla jsem odtančit. A zdá se mi, že ty kapky fungujou. I když na druhou stranu – já jsem schopna si vsugerovat cokoliv..

IMG_3491Co s sebou na dovolenou? Špunty do uší a spací maska na oči se zdají jako drobnosti, ale oceníte je nejen, když za trest schytáte místo v letadle hned před dvěmi malými řvoucími dětmi. Památná hláška Samanthy “Když si všichni stěžují na klesající porodnost, jak mi někdo vysvětlí ten počet řvoucích dětí v letadle?” je děsivě reálná. Pořád.

K moři je třeba udělat si pečlivě manikúru a pedikúru. Singl děvče má někdy tendenci na tyhle detaily v šedi a shonu velkého města zapomínat, ale žhavé slunce odhalí všechno, včetně záděry na patě a ukousnutého nehtu na ukazováčku. Na ruce pochopitelně.

Psát články o tom, jak se nepřejídat na all inclusive dovolené, a pak se přejídat deset dní v kuse tím nejhrubším způsobem, tomu se, dámy a pánové, říká pokrytectví. Samozřejmě že se po deseti dnech mé tělo doslova vzbouřilo. Samozřejmě, že jsem se poučila. A samozřejmě, že to příště udělám znovu. Dokud doopravdy nevbouřím, ehm, nezmoudřím.

IMG_3367Důležité v životě je zachovávat nadhled a důstojnost za každé situace. I když máte prdel sevřenou strachy. Pokud jedete na nejdelší lanovce v Evropě, při každém přehupu, kdy to vypadá, že se užuž zřítíte do nekonečné hlubiny, hystericky vykřikujte v malém prostoru kabinky “Všichni tady umřeme!”. A potom nenápadně kontrolujte, jestli jste si neucvrnkla (nebo hůř) do kalhot. Tak se totiž pozná dáma s nadhledem, že.

 

IMG_3023

 

Byla jsem na kurzu aromaterapie. Bála jsem se duhového paloučku, ale potkala jsem samé úžasné ženy – obětavé ošetřovatelky psychicky narušených mužů, zahradní architektky, které chtějí své práci dodat něco navíc, sestry z domova důchodců, masérky, které chtějí pomáhat… Takže mi vmžiku došlo, že nemám soudit knihu podle obalu, což vím, ale občas zapomínám.

 

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *