Co jsem se naučila...,  Co se nám honí hlavou

Co jsem se naučila v říjnu 2015

(FF) Bachovy květové esence pomáhají tam, kam už homeopatie nemůže. “Ale vždyť vy vypadáte tak zdravě a báječně, vám něco je?” podívala se na mě zmateně ruská bylinkářka. “Ehm, ne, vůbec nic mi není, jen trochu netuším, kam a jak teď budu směřovat, po nocích bojuju s poltergeistama a občas se rozbrečím v mhd. Ale jinak jsem pořád rozradostněná a báječná, protože kdo by sakra nebyl!” chtělo se mi zařvat. Ale nikdy neřvu, takže jsme společnými silami našly něco na ty duchy a mohla jsem odtančit. A zdá se mi, že ty kapky fungujou. I když na druhou stranu – já jsem schopna si vsugerovat cokoliv..

IMG_3491Co s sebou na dovolenou? Špunty do uší a spací maska na oči se zdají jako drobnosti, ale oceníte je nejen, když za trest schytáte místo v letadle hned před dvěmi malými řvoucími dětmi. Památná hláška Samanthy “Když si všichni stěžují na klesající porodnost, jak mi někdo vysvětlí ten počet řvoucích dětí v letadle?” je děsivě reálná. Pořád.

K moři je třeba udělat si pečlivě manikúru a pedikúru. Singl děvče má někdy tendenci na tyhle detaily v šedi a shonu velkého města zapomínat, ale žhavé slunce odhalí všechno, včetně záděry na patě a ukousnutého nehtu na ukazováčku. Na ruce pochopitelně.

Psát články o tom, jak se nepřejídat na all inclusive dovolené, a pak se přejídat deset dní v kuse tím nejhrubším způsobem, tomu se, dámy a pánové, říká pokrytectví. Samozřejmě že se po deseti dnech mé tělo doslova vzbouřilo. Samozřejmě, že jsem se poučila. A samozřejmě, že to příště udělám znovu. Dokud doopravdy nevbouřím, ehm, nezmoudřím.

IMG_3367Důležité v životě je zachovávat nadhled a důstojnost za každé situace. I když máte prdel sevřenou strachy. Pokud jedete na nejdelší lanovce v Evropě, při každém přehupu, kdy to vypadá, že se užuž zřítíte do nekonečné hlubiny, hystericky vykřikujte v malém prostoru kabinky “Všichni tady umřeme!”. A potom nenápadně kontrolujte, jestli jste si neucvrnkla (nebo hůř) do kalhot. Tak se totiž pozná dáma s nadhledem, že.

 

IMG_3023

 

Byla jsem na kurzu aromaterapie. Bála jsem se duhového paloučku, ale potkala jsem samé úžasné ženy – obětavé ošetřovatelky psychicky narušených mužů, zahradní architektky, které chtějí své práci dodat něco navíc, sestry z domova důchodců, masérky, které chtějí pomáhat… Takže mi vmžiku došlo, že nemám soudit knihu podle obalu, což vím, ale občas zapomínám.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *