Co se nám honí hlavou

Znovuzrození o velkých nocích

(Boh) Po Modrém pondělí a Žlutém úterý, kdy jste jistě všichni uklízeli a vymetali smetí, špatnosti a hlavně zimu z domu…(no evidentě ne všichni, protože se nás ta zima nějak drží, že? Je to vaše vina!) jsme prosvištěli Škaredou středou (ano, kdo se mračil o Škaredé středě, bude se mračit celý rok, no já naštěstí byla na super koncertě, takže vrásky opět oddáleny…uffff), včera jsme se (o Zelený čtvrtek ne, nejedná se o protěžování jedné politické strany) ládovali špenátem něbo něčím zeleným, až jsme došli do dneška. Do Velkého pátku. O Velkém pátku byl ukřižován Ježíš Kristus (R.I.P.) a bude se sloužit mše bez varhan. Kdo se však nechystá do kostela, měl by vyrazit do přírody, protože dneska by se měly také otevírat skály a vydávat své poklady.
Ovšem velký přerod nás čeká až zítra, v sobotu. O Bílé sobotě se zapalují svíce, jakožto symboly nového života. Noc mezi Bílou sobotou a Velikonoční nedělí je nejen okamžikem vzkříšení Krista Pána, ale hlavně symbolickým vítězstvím světla nad tmou. Takže pokud se chcete na jaro připravit, pokud chcete zažít přerod a to staré nechat za vámi, zapalte svíčky a poproste Vesmír o vyřešení všeho, co vás trápí. Nebe se tu noc otevře a všechno půjde lépe!
V neděli, na Boží hod velikonoční, už s klidným srdcem napečte beránky a mazance (nezapomeňte na křížek),  nabarvěte vajíčka, která budete v pondělí rozdávat a jděte brzo spát. Kapitalisti nás připraví o jednu hodinu, což velmi špatně nesu, ale nic s tím neudělám. Nechte se o Červeném pondělí vyšlehat, ať jste zdravé a plodné a mužům kolem sebe darujte červená vajíčka, aby i oni byli plodní (vejce k vejci, že?! ehm, ehm).
Velké noce nejsou jen o mrtvém mučedníkovi na kříži, jsou i o novém životě o nových začátcích, o přerodu, o jaru, které má přijít a o radosti. Kupte si něco nového, ať vás v pondělí beránek nepokaká a ukažte Vesmíru, že vy jste připraveni. A ono to jaro přijde. Když jsme připraveni, všechno pak přijde!

Follow on Bloglovin

 

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

3 komentářů

  • Anonym

    Nazvala bych to instatním shrnutím velkonočních svátků. Bylo to milé. Dokončila bych to předáním daňového přiznání na finančák. Což by měla být taková /ne sladká/, ale tečka za vymetáním smetí.
    Veselé velikonoce všem. Jaro bude. Přišlo pokaždé, tak přijde i letos :-))))
    dantu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *