Co jsem se naučila...,  Co se nám honí hlavou

Z druhé strany zákopů

(FF) Tak jsem zas jednou vyrazila do terénu omrknout, jak to vypadá na mužské straně barikády. Chlap, který byl ještě před pár měsíci na rande zářící, krásný a zábavný, se mi ten večer zdál poněkud neklidný… tedy, ne, byl skleslý, heartbroken a dokonce ještě víc cynický než já.

pair-1362858_1920„Muži jsou buď trubci, nebo kandidáti na trubce,“ povzdechl si. „Jeden můj kamarád říká, že každá nová žena, kterou pozná, má tendenci kandidovat na číslo jedna v žebříčku jeho problémů.“ A v tomhle veselém a optimistickém stylu to pokračovalo. Nevím, jestli všechny ty hrozné věci, o kterých mi říkal, se staly jeho kamarádům nebo jemu. Nicméně dozvěděla jsem se, že prý my ženy lžeme o tom, že nemůžeme mít děti, abychom pak za půl roku vítězoslavně přiběhly s pozitivním těhotenským testem. Že prý na začátku říkáme, že nechceme vážný vztah, ale po třech týdnech najednou změníme názor a muže začneme držet na vodítku, vyžadovat závazky a nehynoucí pozornost až za hrob. Že jsme zlé, vypočítavé, nevěrné a cynické.

Upřímně řečeno, nevím, co se mu stalo. Nejdřív jsem měla chuť proradné ženské plémě obhajovat, jako by to byla instinktivní potřeba bojovat za svůj druh. Ale potom mi došlo, že i když je možná až moc cynický a negativní, třeba se některé ženy takhle opravdu chovají. Že jdou po penězích, dětech, majetku, bytech, autech, mužském egu i sebevědomí. A já nechci teď rádoby statečně zachraňovat trosky spouště, kterou po sobě zanechala některá jiná. A hlavně – nechci lidstvo rozdělovat na muže a ženy. Na dva nesmiřitelné tábory, které proti sobě válčí. Nejdřív o pozornost, ego, kdo komu míň ublíží, a ve finále o děti, domy, auta, koně a majetek.

heart-1503998_1920Myslím, že nejsme dva tábory. Jsme muži a ženy, ale všichni jsme především lidé. A možná můžete mít smůlu na to, že narážíte na zrovna nepříliš čestné zástupce druhého tábora, ale já prostě odmítám věřit tomu zjednodušení, že jsou všichni muži takový a všechny ženy makové. A hlavně mi přišlo líto, že někdo tak inteligentní se může nechat tímhle zjednodušeným odsouzením a zkušenostmi ovlivnit. Pak mi došlo, že je problém ve mně. Že pořád narážím na muže, kteří hledají záplatu na svou pošramocenou duši a bolavé srdce. A že chci muže celého a dospělého, jako jsem já sama. Nebo se alespoň snažím být.

Jeden komentář

  • jan ducký

    Vážně narážet na muže se záplatou, celý a dospělý jako jsme já sama ?

    o pár řádků nad tím , “že všechny nejsou jen takové, že chtějí majetek, vyspělé ego a sebevědomí “… Trochu jsem se snažil skrze Váš blog dámy pochopit ženy. Dobrý !

    Abych to shrnul, na to že Vám je přes 30 stále věříte na prince. Sám podporuji vize a idealismus, drží to svět. Jenže to nesmí být demagogie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *