kultura,  music,  Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme

Několik poznatků z plesové sezóny

(Boh) Tento rok jsme nebyly na jiném plese, než na tom všeuměleckém v Holešovicích. I tak se cítíme dostatečně fundovaně na předávání rad. Zde jsou :

1. Pokud jdete na ples, který je pojat netradičně, doporučuje se podniknout malý průzkum v oblasti oblečení, líčení, chování a když přihodíte malou meditaci, nic tím nezkazíte. Zvládnete pak několik návštěv drogérií, tisíce tutorial videí, vracení nepadnoucích kalhot, focení vhodných bot a taktéž noční sms Vaší švadleně, u které ty stokrát vyměněné kalhoty nakonec zůstaly.

2. Rukavice všechno spraví. Nepotřebujete manikúru a vypadáte úchvatně. Šperky konečně vyniknou. Když Bůh dá, zůstanete celý večer Grace Kelly a nebudete se měnit v Sheldona: „Meloun na rukavici, meloun na rukavici, meloun na rukavici!“ opakovala Fatalka naléhavě držíc vyděšeně koktejl v každé ruce, zatímco jí slizký meloun bičoval satén…

3. U šatny to vždycky vázne, ale s tím se nedá nic dělat. Můžete alespoň všechny pořádně zdrbnout. (Ano, většina z nich mě slyšela…)

4. Taxík na akci u stejné společnosti může stát jednou tolik, jako taxík z akce. (Až najdeme účtenku, budeme si stěžovat!) Nejezděte na plesy tramvají, metrem, žebřiňákem ani na kole. Je to ples. Taxík je nutnost. Stejně jako punčochy, načesané vlasy nebo psaníčko.

5. Obdivujte ostatní. Minimálně stejně hlasitě, jako jste je pomlouvali u šatny.

6. A hlavně se bavte. Za všech okolností. Možná je to Váš jediný ples za tuto sezónu. Možná je to váš pátý. Ale i tak, tančete, tiskněte se k těm, co máte rádi, buďte elegantní, dekadentní, radujte se ze setkání se spolužáky i s cizími muži a vychutnejte si každou zářivou vteřinu. Až totiž dorazíte domů, bude to tam vypadat jako po boji (u nás jako po dvou). Řasy se odlepí, makeup smaže a šaty se dají do čistírny. Je to prchavý okamžik, který vás čeká, tak se na něj soustřeďte a buďte opravdoví! Jedině tak to má smysl!

 

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

22 komentářů

  • Femme Fatale s Bohyní

   Moc mě nepřekvapilo, že tento komentář napsal Anonym…. Nicméně pro vysvětlení, Ples Rajón byl prvním všeuměleckým plesem. Nebyl to ples v Opeře, ale ples v Kulturním domě Domovina. Laděný do stylu 40., 50. a 60.let. Dostavili se všichni umělci a kreativní osoby, jež lesklé silonky, šněrovací korzet a nadýchalou sukni áááž na zem nepovažují v případě této akce za nutnost. Ale chápu, že název ples mohl některé zmást. Nefungoval proklik? No, nevadí, i tak přejeme hezký den! (Boh) Mimochodem, když už jsi Anonyme naťukl podnikové večírky, jeden jsem měla na Žofíně a dlouhé šaty byly podmínkou… ale o tom zase až někdy jindy.

   • Čurymuryfuk

    A ty šaty ve stylu 30.,50.,60. let jste si oblékly kdy? Proč tu v nich nejste vyfocené?
    Za „Anonymní“ se omlouvám, třeba Vám přezdívka přidá na klidu, a kdyby i to bylo málo, můžete napsat na email.
    Já jsem jen trochu překvapená, že dvě nevýrazné ženy bez stylu ( soudím na základě mnoha fotek ať už zde či na FB) vůbec mají tu drzost se přirovnávat k dámám ze Sexu ve městě. Tak nějak to degraduje ostatní třicítky, které o sebe dbají a mají šmrnc i styl. Vy jste takový dvě maminy, jen bez těch dětí. Femme Fatale a Bohyně Vám sedí jako by duu Klezla a Soukup seděly přezdívky Svalovec a Vlasatec. Ale třeba jsem to jen špatně pochopila, třeba to má být jen parodie a výsměch svobodomyslným, nádherným třicátnicím.

    • Anonym

     Chtěla bych se zeptat, kde by bylo možné shlédnout a okomentovat Vás a Váš styl výrazné svobodomyslné a nádherné třicítky? Nemyslím si, že se chováte fér, ale každý má právo na svůj názor… Já moc nekomentuju, spíš čtu. Holky mě baví, jsou pozitivní, dokážou si ze sebe udělat legraci a nechybí jim nadhled. Možná byste spíš měla sledovat Módní peklo nebo třeba blog 1000 věcí, co mě serou, protože tohle není povinné a pokud vám čtení nezvedne náladu, jako mně, je to trochu mimo a zbytečné, nemyslíte?

     • Romana

      A já bych se chtěla zeptat, proč by mělo být umožněno kritizovat jen nádherným třicítkám se stylem? To se chlupatý starý chlap nemůže vyjádřit k tomu, jak někdo vypadá? Každý filmový kritik musí natočit oskarový film, aby mohl kritizovat cizí filmy a literární recenzent musí mít Nobelovku, aby poznal kvalitní knížku a aby mu bylo dovoleno promluvit? Tvůj komentář mi nepřijde nefér, ale spíš prostý. Narozdíl od toho výš, který je logický a vtipný, Klezla se Soukupem mne rozesmáli.

     • Femme Fatale s Bohyní

      Holky, já myslím, že je to úplně jedno. Každý má právo na názor. Já jsem například nevěděla, kdo je Klezla, takže tenhle vtip vyšel na prázdno. Musela jsem se doptat.:-) (Televizní estrády nějak nejsou moje gusto)
      Naopak mě nadchlo, že si někdo myslí, že jsem nevýrazná. Na mém facebooku to vytvořilo smršť vtipných komentářů…hihihihi Je to dobré znamení, protože Janžurovou taky nevzali na DAMU pro nedostatek temperamentu.
      K anonymu co se nás zastal, za což mu/jí děkujeme(pořád tu nechávám prostor pro chlupatého chlapa), bych jen uvedla, že Fatalku opravdu dojal.
      Suma sumárum, všichni jsou tedy spokojení. Každý komentář je zajímavý a vše co podněcuje diskuzi nějak zaujalo, že? I když nevýrazně… (Boh)

    • Femme Fatale s Bohyní

     Hustý! První hejterksej příspěvek. Jsme tedy oficiálně po dvou letech pochval a pozitivních komentářů pokřtěné a patříme mezi opravdové bloggerky! Bomba, děkujeme. Pořád jsme čekaly na něco takového. hihihihi
     Ale je možné, že jsme to celé nepochopily a měla to třeba jen být parodie a výsměch :-)
     Nicméně fakt, že mě někdo nazve nevýraznou mě rozesmál. Mohu sdílet na svém fb?! Prosím :-)
     Zde je další inspirace, fotografie z všeuměleckého plesu. http://www.galerielaboratorio.com/edice/rajon-gala/

     • Romana

      Máš chodit oslňovat do těch literárních kaváren, už jsem ti to psala; tam určitě žádné nádherné sexy třicítce s lihovým koktejlem a cigaretkou v nalakovaných drápcích, visící u baru za jehlový podpatek, konkurovat nebudeš a nebude ti pak páchat pomstičky na blogu. Gertrude Stein určitě nenakrkneš ani tím, jak vypadáš, ani tím, co říkáš.

 • Barb

  Nooo… nooo… přemýšlím, které to sluší víc, ale fakt je to nerozhodně! :-) A tajemné jiskry v očích na první fotce nemají chybu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *