Co se nám honí hlavou

Žít a nechat žít

(FF) Singl ženám se dostalo v médiích minulý týden nečekaně hodně prostoru. Od debat typu „Je singl žena běžný občan?“ (ne, není, jak pravila už Bridget Jones, máme pod šatama šupiny a to nám možná brání v běžném životě, že?) až po seriál Singl lady. Vzhledem k tomu, jak podivné reakce , singl ženy pořád vzbuzují, vězte, že:

Nejsme chudinky, které obléhají kliniky a žadoní o umělé sperma.

girl-524141_1920Nevíte, jak nás zobrazit v umělecký tvorbě? Nejsme jenom sexem posedlé alkoholičky s problematickým vztahem k otci. Ženy, co znám (ano, protože my singlové se sdružujeme stejně jako páry, nebrečíme samy doma nebo neběháme od milence k milenci), sex většinou nemívají (není s kým), alkohol pijí normálně a svou rodinu milují a ona miluje je, protože jaksi novou rodinu nemají. Ano, někdy je to jejich vina, někdy ale ne. A zázemí potřebujeme. Není to tak, že bychom si libovaly v samotě. Někdy ano, jasně, asi jako každý, ale potřebujeme zázemí a nemůžeme nevázaně propadat závislostem, ať už na sexu nebo na alkoholu, protože musíme pracovat. Náš nájem, výdaje na jídlo a základní životní potřeby apod. se nedělí dvěma, takže většina singl žen dře, protože překvapivě (a teď odkopu další klišé) nejsme ani zlatokopky.

„Jste vybíravé. Kdybyste chtěly, máte na výběrt široký repertoár mužů,“ píše se v jednom z příspěvků v diskuzi o singlech. Další jsem nečetla, lidská hloupost totiž někdy přímo fyzicky bolí. A zajímavé bylo, že nejvíc mají k tématu „singl žena“ co říct muži. Ano, pisatel má pravdu, opravdu máme na výběr široký repertoár mužů. A kdyby jen mužů, i žen a párů, to je teď asi nějaká novinka. Popravdě široký repertoár fakt mám – můžu si vybrat ze zadaných a ženatých mužů (věrného jsem za ty roky ještě nepotkala, přísahám), mužů bez práce, mileniálů a starých rozvedených mužů. Pak tady máme zahraniční podnikatele hledající zajímavost z východu (protože my pro ně pracovité, teplé večeře vařící ženy z východu jsme a budeme), a když toho pořád nebudu mít dost, pak se můžu vrhnout do vztahů s ženami nebo dokonce s páry, ale to by moji touhu po dítěti asi moc nevyřešilo. Jeslti jsem tedy vybíravá, nebo ne, nechám na vašem laskavém uvážení.

Nejsme ani svaté, ani zkáza společnosti. Jsme jen ženy, které z nějakého důvodu nenašly/nehledaly/nechtěly partnera, takže zůstaly (zatím) samy. Na tohle rozhodnutí máme právo. Bude fajn, až lidé přestanou mít touhu mluvit o druhých jen proto, že nezapadají do žádné škatulky. Bude fajn, až každý bude moct žít svou svobodu.  A bude fajn, až společnost vyspěje natolik, že o nás přestane mluvit jako o jiném živošišném druhu nebo nevyzrálých osobnostech. Protože v našich řadách jsou holky hloupé i chytré, děvky i panny, schopné i neschopné. To, že jsme singl, z nás ještě nedělá jednorožce. 

A teď se jen bojím, kdy se na přetřes průměrné masy dostanou transgender lidi.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *