Co jsem se naučila...,  v roce 2013

Co jsem se naučila… v září

(FF) Je úplně normální spát ve třiceti s plyšovým zvířátkem. Určitě ano.
Lepší než s lahví, nebo platíčkem rohypnolu, že jo?

„Štěstí vyžaduje úsilí.
Trápení je pohodlné.“
Píše Gretchen Rubin ve svém Projektu štěstí. Aneb jak být šťastná i bez dramatického proklamování své duchovní krize, neméně dramatického odjezdu za meditací a hledání sama sebe do Indie a dalších tisíckrát provařených klišé. Nic proti. Jen méně je někdy více. 

Jediné, co nám zůstane, je náš příběh. A fotky na zdi. Ti, kdo viděli poslední díl Six feet under, rozumí až do morku kostí. A kdo u toho neplakal, není člověkem. 

Poučení: Rekonstrukce bytu může trvat i dva a více měsíců, přestože zahrnuje práce, které by se daly stihnout za týden. Když nikdy nevíte, kdy vám do bytu vtrhnou dělníci, je vhodné nosit pořád podprsenku. Někdy přítomnost dělníků v bytě zjistíte po návratu tak, že je zvednuté záchodové prkýnko. No, aspoň u nás něco zanechali.

Jak poznáte, že se posouváte? Lehký kvíz, jak na tom jste je tu: Řešíte stále stejné problémy? Pak se neposouváte.

Život je důležitější než práce. Znám ženy, které kvůli práci nemají ani osobní život, ani vztahy, ani koníčky. Buď je ta práce opravdu příšerná, nebo je to skvělá. Skvělá výmluva.

Strach a výčitky jsou zbytečné. Netřeba se ale vrhat do všeho po hlavě. Najít rovnováhu mezi oběma přístupy je práce na celý život, předpokládám.

Někdy je největší horečkou sobotní noci to, že jdete k Vietnamcům bez podprsenky. Vyzkoušela Bohyně. Ale party time zase přijde!

Všechny problémy jsou způsobeny nedostatkem lásky. K sobě samému, k práci, k činnostem, co děláme, k lidem kolem sebe. Stačí si vybrat. A něco udělat.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

3 komentářů

  • U dvou Verunek

    SFU jsem sledovala až do úplného konce a určitě jsem brečela, na to dám krk, ale o čem přesně byl ten poslední díl – tak to ze mě nevytřískáš ani lopatou. Mám blbýho pamatováka na všechny děje filmů a seriálů i knížek.

    A mám pocit, že v tomhle článku se až nějak moc často dostávaly na přetřes podprsenky :-D Máte s nimi nějaký problém? 8-)

    Verunka

  • panda

    Suhlasim s Jarkou, posledny koment je presny a vystizny a najlepsi sprievodca do zivota. A dakujem za jeho pripomenutie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *