Co jsem se naučila...,  v roce 2012

Co jsem se (ještě) naučila v červenci

(FF) “It was inevitable: the scent of bitter almonds always reminded him of the fate of unrequited love.”Gabriel Garcí­a Márquez

Nebudu v noci jíst tatarák. Nebudu už nikdy jíst tatarák.

Singl život je úžasný. Ale znamená i to, že když se vrátíte z cest, nikdo nečeká v příletové hale. Doma čekají jen uschlé kytky ve vázách, zvadlé v květináčích a zkažená zelenina v lednici. Taky studený sporák, zima a prázdná postel. Ale dá se to přežít. A druhý den už je líp. Mnohem líp.

Na pilu tlačit netřeba.

Frank Sinatra se dá poslouchat v každém ročním období.

Nejnádhernější lidé, které známe, jsou ti, kteří znají porážku, znají utrpení, námahu, znají ztrátu, našli cestu ven z propastí. Tito lidé oceňují život, jsou vnímaví a schopni porozumění, což je naplňuje soucitem, laskavostí a hlubokou láskou. Nádherní lidé se nádhernými nestávají jen tak. (Tohle jsem nenapsala, jen si nemohu vzpomenout, kde jsem to našla…)

Musím si dávat pozor na to, s kým, kdy a jak jdu domů. Jestli s sebou mám pepřák. Jestli se taxikář dívá do té doby, než dojdu k domovním dveřím a není to kvůli té krátké sukni. Jsem strašně neopatrná a věřím, že se mi nemůže nic stát. Není ale nutné zažít úplně všechno, že.

Je důležité večer popíjet s někým, kdo vám druhý den přinese ty hektolitry vody. Ano, je to strašně neromantické a hovoří ze mě stáří a zkušenost. Haha.

Nebudu dávat plané naděje mužům, o kterých vím, že s nimi nikdy být nechci.

A vůbec – budu celá taková radostná, zářivá a optimistická, jako první den po dovolené.
K tomu mi dopomáhej Bůh, Bohyně, blog a všechno, co mám ráda.

PS: Když je nejhůř, jste upocená, zmatená, přepracovaná a celá rozplizlá, nic nepomůže víc než setkání s nejlepšími kamarádkami v baru! A pokud jsou na tom podobně, je to ještě větší legrace.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *