Co se nám honí hlavou

BUDU K TOBĚ UPŘÍMNÝ

(BOH) Moje babička vždycky říkala, že upřímnost je důležitá, ale neměla by ubližovat. Všeho s mírou, víme?
Taky se občas říká, že „pravda bolí“, ale já si myslím, že pravda bolet nemusí, když víte, jak ji sdělit. Jasně, stručně, citlivě. Sdělit a co nejméně ublížit.
A tak by to mělo být i s upřímností. Neměli bychom používat upřímnost jako ospravedlnění k něčemu, co není správné, co někomu může ublížit, o čem jsme si jisti, že bychom dělat neměli, a proto když už to děláme, tak ten marast zmírníme „upřímností“.
Ono se totiž pak nejedná o upřímnost, ale spíš o drzost a nevychovanost, případně sobeckost.
„Byl jsem ti nevěrný, ale jsem k tobě upřímný.“
No, tak to jsi velký pašák. Jako právník jsem za tvou upřímnost vděčná, ale bohužel je to pouze polehčující okolnost, která zmírní to, co bude následovat. Trest přijde tak, jako tak, chlapče. Udělal jsi ohavnost. A zatím tu trpím jen já.
A v té chvíli se ozve nechápavý ukřivděný výkřik: „Ale já byl upřímný!“ Ano, byl, a taky jsi byl nevěrný. A na to bychom se měli soustředit. A pokud si myslíš, že bys mi to neměl příště říkat, jsem pro. Ono totiž možná žádné příště nebude. Protože důvěra není láska, která ti všechno odpustí. Důvěra je křehká věc. Kterou můžeš narušit nebo ztratit celkem rychle. A narušená důvěra se blbě hojí.
Na druhou stranu, upřímnost je pro důvěru pořád méně nedastující než lež. Nicméně, co je pro důvěru ale opravdu nejlepší, je chování, které ji neohrožuje.
A proto se nerada pouštím do akcí, které ve své podstatě důvěru v toho druhého postrádají od počátku. To, že jsem někdy někomu dělala, nebo stále dělám milenku, je jiná věc. Ale tady jde o vztah, který by měl být založený na důvěře. A proto mi to s tímhle krasavcem opět neklaplo. A to se jednalo o pěkného silného zdravotníka. Kolik radosti jsme mohli spolu prožít :-)
Upřímný 1Chvíli mi trvalo, než jsem tenhle upřímný message rozdýchala, ale pak jsem si vzpomněla na babičku a prababičku, které dokázaly poslat do prdele každého, aniž by u toho ztratily glanc, a tak jsem se nadechla a odpověděla:

Upřímný 2

A PO MÉ ODPOVĚDI…SI MĚ ZABLOKOVAL :-)

 

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

2 komentářů

  • Hanka

    Mám takový dojem, že by s tím „veselým a zdravým“ klukem, stejně moc legrace nebyla. Mimochodem, kdy už se prosadíte jako česká Ellen DG? Já bych se dívala ! :-) Hanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *