10 důvodů

10 rad jak přežít narozeniny

(Boh) S ohledem na fakt, že již několik let slavím své třicáté narozeniny, jsem se rozhodla podělit o své zkušenosti a pomoci tak svým vrstevnicím ten soudný den ve zdraví přežít. Zde je několik rad…

1. Pokud chcete mít klid, neberte si volno. Já jsem to udělala, jenžto jsem chtěla dlouho spát a celý den se válet v posteli, ideálně s dekou přes hlavu. První gratulace přišla v 7:00 ráno a další v 7:20. Tak tomu bylo až do půl dvanácté v noci. Mimochodem odpovídat na 42 zpráv na facebooku mě téměř oddělalo. (I tak jsem za přání vděčná!)

2. Bláznivý sestřih, tetování ani zvláštní outfity vám mládí nevrátí, tak se na to vykašlete. Já jsem se naštěstí ten den nedostala do kadeřnictví, jinak bych si nechala ostříhat punkerské mikádko a možná šla do blond. Takhle jsem si jen nechala udělat pedikúru, nakoupila vouchery na fotodepilaci, kosmetiku a jiné úkony, které mi ovšem stoprocentně propadnou (ty vouchery, ne úkony…).

3. Když se s přítelem dohodnete, že nepřijede, nedivte se pak, že opravdu na vaše narozeniny nepřijel. Ušetříte si slzavé údolí v Pařížské, i když musím přiznat, že ten pláč s pugéty růží a obrovských lilií před výlohou Choparda s jeho Happy diamonds, byl opravdu stylový. Jak jinak.

4. Jestli si myslíte, že se všechno ve vašem životě v den narozenin změní, jste na omylu. Nezmění. Jen výdaje za přežití budou vyšší. Holt už nám není dvacet a nestačí nám tričko s Mickey Mousem a bižu kruhy do uší.

5. Jestli vás chytá v období narozenin nakupovací nálada, předejte někomu kreditku. Já to neudělala a při následné kontrole účtu jsem zestárla o dvacet let. Z pohledu dneška si nemyslím, že jsem nutně potřebovala botičky Mel, kabelku LaLiek, výše zmíněné vouchery, koktejly a opulentní večeře, další černé kalhoty, dva značkové parfémy a jiné předměty, které vyžraly moje konto a dnes už ani nevím, kde se válí. (ty předměty, ne konto…).

6. Když už je nejhůř a začínáte být pekelně lítostivá, vsaďte na sarkastické kamarádky. Nikdo jiný mě z ufňukané nálady nevytáhne líp než Kolie, která mi každoročně, už od mých velmi ufňukaných dvacátin posílá sprosté sms. Ty jediné mě nakopnou správným směrem. Tentokrát se opravdu překonala a namísto: „Polib si prdel, krávo!“ poslala následující: „Takže jestli si myslíš, že se tvůj život rázem změní jen proto, že je 4. září a všichni tě v tom utvrzujou svýma nesmyslnýma blábolama o všem nejlepším, tak velký hovnoooo! Prostě si polib prdel, ty krávooooo!“ Ano, a tahle jemná duše pro mě přijela do Pařížské, když jsem řvala jak želva a u nosu se mi dělaly bubliny. Protože kromě smyslu pro humor, má moje Kolie taky velké srdce.

7. Fakt, že slavíte narozeniny není až tak zásadní, jak si myslíte. A proto se může stát, že si vaše kamarádky nasmlouvají rande, které je pro ně mnohem zásadnější. Pokud víte kde jejich rande probíhá, doporučuji malé šmírování, vyklánění se z okének auta zaparkovaného před restaurací, mávání liliemi a hlasité troubení. Možná si vás Fatalka na svém zásadním randeti ani nevšimne, ale vy získáte opravdu pubertální náladu, a to přece jde, ne?!

8. Pokud jste oblíbení, je to větší peklo, než když jste suchaři. Narozeniny pak slavíte skoro dva týdny, z čehož vás zachrání jedině prohibice.

9. Květinám se prý mají uřezávat stonky každý den a taky každý den se má měnit voda ve vázách. Já měla květiny v kbelíku na led a v plastových kýblech, takže jsem usoudila, že když nejsou vázy, tohle pravidlo na mé kytky neplatí. A zřejmě asi ne.
Je to víc než čtrnáct dní od mých narozenin a po bytě neustále zakopávám o rozkvetlé cosi, co krásně voní a lehce opadává.

10. Narozeniny jsou jen o vás, tak si dejte šanci. Vyzkoušejte možné i nemožné, přijímejte gratulace, plňte vázy květinami, radujte se, veselte se. Nebo si naopak vypněte mobil (pc, domácí telefon a jiné komunikátory) a přečkejte tu smršť s hlavou pod peřinou. O nic nejde, když se vám narozeniny nevyvedou, nevěšte hlavu. Příští rok dostanete další šanci svoje třicátiny oslavit znova.

Mini bonus: Upřímně přiznávám, že mi náladu zvedly i gratulace od mých ctitelů a bývalých milenců, kteří zavětřili šanci a ve stylu „když jsou ty Vánoce“ mi zasílali pozvánky na kafíčka, vínečko či večeřičku. Zde je má nejdůležitější rada: Pokud chcete opravdu něco změnit, tak si dejte dárek v podobě milého elegantního nicméně odmítavého poděkování. Těm mužům nejde o vás, jen cítí příležitost, jak uspokojit svoje potřeby. A to nemáte za potřebí. I když jsou okouzlující, i když vám lichotí a vytahují staré časy! Ne! Ve svém věku už nemůžete ztrácet čas s neperspektivními muži, ať jsou ta setkání sebepříjemnější. Prostě dospějte a pošlete ty pochlebovače tam, kam patří! (Jinam!)

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *