10 důvodů

Zlatá pravidla vánočních večírků

(FF) Věk po třicítce má spoustu nevýhod a jednu zásadní výhodu – zkušenosti. Po bujarém vánočním večírku se už neprobouzíme se jmelím ve vlasech a velice matným tušením, že jsme se s někým za sloupem líbaly. Není však na škodu si pár pravidel připomenout. Pro ty rozvernější proto, aby to líp ukočírovaly a nevlekly s sebou citové důsledky ještě rok poté, pro ty hodné proto, aby ta vánoční pravidla konečně porušily. Vždyť jsou Vánoce a na to se dá svést hodně věcí!

   Poučena zkušenostmi z loňského roku jsem se letos už neobjednávala k neznámé kadeřnici, ale spolehla se na vlastní (ne)um s fénem. Zběsilé pátraní po dokonalých šatech jsem také vzdala předem, protože mou hlavní devízou není krása, ale vtip a inteligence („Ty balíš chlapy na inteligenci??!“). Ve večírkový den jsem se nestihla najíst, čímž se vyřešil i problém s postavou. Na superkrásných a supervysokých botičkách jsem se nestihla naučit chodit, takže zůstaly plačíce doma a já vyrazila na středně vysokém podpatku, který nesnáším, ale vydržím na nich stát u rautu. Jo, priority se mění. Nebudu mít laní nohy, ale nacpaný teřich.

   Příprava vždycky zabere víc času, než plánujete. Spoustu času zaberou vlasy, protože jakmile zaslechnou o večírku jsou divné, nedají se upravit a tváří se, že nikam nepůjdou. Manikuru, pedikuru, peeling a masku si udělejte den předtím, napsala Fatalka a začala si lakovat nehty (tři hodiny před akcí). Neexperimentujte s novinkami, vsaďte na klasiku. Pokud v nových botách jen při průchodu chodbou třikrát upadnete, neberte si je. Běhat bosa po mramoru vám projde až po půlnoci.

   Vždycky jsem chtěla mít na přípravu na večírek dost času. Zajít si na masáž, ke kadeřnici, kterou znám a která mivykouzlí vlasy jako hedvábí a vždycky mít nové šaty s ladícím psaníčkem a botkami, elegantní vršek a ne něco, co vyštrachám v panice před odchodem a bude mi v tom celý večer zima. A hlavně(!) odvoz až na večírek, namísto cesty tramvají za zběsilého hledání místa konání akce. Nu, zatím se nedaří. Aspoň, že mi kosmetickou společnost při přípravě dělají vkusní a voňaví Dolce, Valentino, Dior a Estée, což mě přivádí na první radu.

1. Nejdřív parfém, potom šperky. (Víte přece, jak to dopadne, když šplíchnete parfém na bižu!)

2. Pokud si normálně neumíte nalíčit kočičí oči, neumíte si je nalíčit ani teď. Ne, nevypadá to jako kočičí oči, pandí možná, ale kočičí rozhodně ne.

3. Ano, opravdu existují kalhotky, jejichž obrysy nejsou pod těsnými šaty vidět a podprsenky bez ramínek.

4. Lesklé silonky ani třpytky do vlasů se už nenosí. Asi dvacet let. Jestli je máte, nikdy to nikomu nepřiznávejte a vyhoďte je. Hned.

5. Počítejte s tím, že si ulomíte nehet a roztrhnete punčochy. Už při přípravě. Když se to nestane, budete příjemně překvapena.

6. Pokud vám nemá kdo zapnout šaty vzadu a dovézt vás na místo činu, zamyslete se nad sebou.

7. Pokud máte podprsenku bez ramínek, jen na sepnutí vepředu, počítejte s tím, že se vám během večera rozepne. Nedobrovolně. Možná i několikrát. Alespoň budete oblíbená.

8. Nesnažte se vypadat jako někdo jiný. Mohli by vánoční prémie dát někomu jinému.

9. Rozestelte si postel a připravte si něco-nealko k pití a něco-malého k jídlu. Začínající pařmenky kyblík a omluvu na druhý den do práce.

10. Náhradní punčochy, pudr, peníze na taxíka a rtěnku vždy s sebou!

11. Nedávejte si předem panáka na plachost. Nechcete snad šéfovi přát Veselé Velikonoce a poblinkat pleš, že ne?

12. Nestoupejte si po jmelí. Vždycky přijde Emil z účtárny, co vám posílá úchylné fotky z posilovny. Ne, ten božský ředitel marketingu nepřijde. Nikdy.

13. Snažte se s nikým neflirtovat. Flirtujete snad s kolegy normálně? Tak dobře, trochu.

14. Nic neřešte, bavte se. Šéfové uvidí, že jste šťastný a bezproblémový zaměstnanec. A to přece jste, že?

15. Bavte se, ale nic jste neviděla, nic jste neslyšela. Co se stalo na večírku, zůstane na večírku. Že už teď víte kdo s kým a jak, kdo je těhotný a tak proberete s kolegyněmi potom.

16. Nepomlouvejte obsah dárkového taštičky, kterou vám firma dala. Ano, ten kalendář je ohavný, perníčky tvrdé a staré a zbytek věcí je nepoužitelný, ale nikdy to neříkejte na večírku. Ani na záchodě, ani u šatny. Lidé, kteří balíček vymysleli a připravovali, vždycky stojí za vámi nebo kakají vedle. Ne, ne v šatně.

 17. Neposílejte opilá smsky. (Tohle je univerzální pravidlo…).

18. Když přijdete domů, vypněte telefon a jděte si lehnout! Už proboha nikam nechoďte, ať vám píše kdokoliv. Ono se to zdá jako bezva super nápad, si večírek trochu protáhnout, ale není. NENÍ. Jestli se přesto někam vypravíte, tak Bůh s vámi. A kondomy taky.

work-party19. Do práce klidně druhý den jděte. Pokud jste se tedy stihla vrátit z vánočního večírku. Pokud party pokračuje, pokračujte taky. Pokud jste v práci, ničeho se nebojte. Polovinu lidí stejně nepřijde a druhá polovina bude tak zbědovaná jako vy. Nikdo na vás vaše prohřešky vytahovat nebude, protože všichni budou mít dost práce. Se vzpomíním a zapomínáním toho, co tam dělali oni sami. Don’t panic !

Krásné vánoční večírky!

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

8 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *