Co se nám honí hlavou

Vánoce jako eklektický cirkus

(FF) Rolničky, voňavé perníčky, hřejivý svařáček, něžné polibčičky pod jmelím… užili jste si vánoční atmosféry? Tak fajn, teď si můžeme na sváteční rovinu vyložit, jak probíhají Vánoce singl děvčete (haha, prý děvčete, přitom se spíš dostávám do věku, který se dá lépe popsat všezahrnujícím pojmem „zezadu lyceum, zepředu muzeum“, takže řekněme „jak tráví svátky singl pani“).

Můj byt by teď měl podle původního plánu vypadat jako něžné, zasněžené vánoční lesní království. Jenže na bohulibou původní ideau jsem opět při nákupech zapomněla a koupila, co mi kde cvrnklo o nos. Teď je má vánoční dekorace opět něco mezi cirkusem, ale před zavíračkou, vetešnictvím a eklektickou skládkou. A tomu všemu vévodí klaun po směně (já). Zatím nemám rozmazané líčidla, jen mám kvůli nějaké prapodivné infekci nos jak bambuli (ne, není to z alkoholu, a jestli to řekne ještě jeden člověk, nakloním se k němu tak důvěrně, že bambuli bude mít do Štědrého dne taky), zmeškala jsem všechny vánoční večírky (z nich bývají nejlepší články a nejlepší ostuda), celé své nejoblíbenější roční období, spoustu práce, spoustu setkání, no prostě jsme nějak zmeškala všechno. Ty léky, co na svůj frňák beru, prý nemají vedlejší účinky, ale vyprávějte to tomu svítícímu plameňákovi, kterého mi ty nežádoucí účinky očividně v nočním deliriu koupily…

winter-1367153_1280

Ale to nevadí, něco z toho se dá napravit. Chci vám jen říct, že i když mě už před svátečním cirkusem a nesymetrickým obličejem na všech letošních vánočních fotkách asi už nic nezachrání, vy šanci ještě máte! Okolnosti nemusejí být dokonalé. Většinou ani nejsou. Vždycky tu bude ta jedna prskavka, co nejde zapálit, zlomený vanilkový rohlíček nebo váš pes počůrá brambory chladnoucí na salát na venkovních schodech. Ale obejměte Vánoce i tak. S bambulemi na nose, nepovedenými fotkami a zlomenými rohlíčky. Ono totiž nakonec všechno dobře dopadne a Vánoce mají opravdu magickou a hlavně léčivou moc. Přeju vám, abyste ji v těch dlouhých tichých nocích pocítili, prožili a užili. Včetně těch perníčků, svařáku a polibků pod jmelím. Požehnané Vánoce všem!

Vaše FF, ta blond, bez psa

A Bohyně, která už z Vánoc dostala horečku, se opravdu vřele připojuje!

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *