Co se nám honí hlavou

Singl žena po třicítce. Na odpis, nebo Carrie Bradshaw?

V jisté chvíle se stanete singl ženou po třicítce. I když jste to neplánovala. I když jste to nikdy nechtěla. Vlastně vás to ani nenapadlo, myslela jste, že NĚJAK budete mít do třiceti kariéru, dvě děti, zlatého retrítra a muže po boku. A ono ne. Stanete se tou, které „ujel vlak“. Asi už tak dávno, že nevidíte ani jeho koncová světla. A nejste jako Amélie z Montmartu, ani jako Carrie nebo Bridget Jones, kdepak. I když byste rád byla. Většinu času jste totiž něco mezi tím.

Občas jste úžasná a krásná a tančíte s atraktivními cizinci, kteří vám k ránu v baru šeptají, že „se nemáte čeho bát, protože jste special a máte něco navíc“, a jen vy víte, kolik přemáhání vás vlastně stálo se ZASE namalovat, obléknout „do světa“ a vyrazit po desáté večerní z pohodlí bytu. A cizincům poděkujete, ale domů už si je neberete, protože Proč?
IMG_3807A občas se zase opíjíte s ostatními Bridget, kamarádkami, které nějak také zůstaly samy, sice Bridget na první pohled nepřipomínáte, protože jste hubené a jakoby nad věcí, ale víte, že doma nenamalované zalezete pod peřinu, budete snít o Marku Darcym a báječných náhodách, které vás svedou dohromady, a nakonec stejně kývnete na rande s Danielem, protože i když je vám vlastně fuk a nikam to nevede, řeknete si, že žijete tady a teď… A namlouváte si, že vaše prostopášné rande je vlastně zenové. Tady a teď. A když se domů vracíte po walk of shame, s rozmazanou řasenkou a naprosto nezenovými výčitkami, řeknete si, že už se to příště určitě nestane.

A pak ta nejlepší část. Část, když jste Amélie. Protože jste tady pro druhé. Pomáháte všem okolo a nikdo nemusí pomáhat vám. Vlastně to ani nikoho nenapadne, protože působíte jako sluníčko, co nemá sebemenší problém. A vy jdete po ulici, víte, že to zvládnete sama a nepotřebujete ani drinky, ani neznámé cizince v baru ani to zenovo-nezenové rande, které za nic nestojí.

Co tím chci říct? Že singl ženy po třicítce nejsou ani chudinky, ani hrdinky. Ani Amélie, ani Bridget. Život je jen prostě zavedl jinam, než si ony nebo jejich blízcí představovali. A ony to zvládnou samy. A už pro to stojí za to.

IMG_3812

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

6 komentářů

 • Petra

  Já jsem momentálně ve stadiu rezignace, nevidím před sebou žádné světlé zítřky. Několik let už nemám ani ty Bridget kamarádky, protože… ano, správně, vdaly se a mají rodiny. Ach jo.

  • Meduňka

   Amen! Nevidím před sebou žádnou budoucnost, neumím se hnout z místa, skoro rok přešlapuju, snažím se měnit život, ale nemám pocit, že by to bylo k lepšímu.

   • mydve

    Ono to jen někdy trvá trochu dýl, než se změny opravdu projeví.. Držím palce! A pořád věřím (i když nesnáším klišé), že všechno je tak, jak má být. (FF)

  • mydve

   Já ty Bridget kamarádky sice mám, ale tmavé chvilky na nás padají taky…ještě vlastně znásobeně. Ale nebojte – i Bridget se dočkala! A s námi všemi to dopadne taky dobře. Alespoń já tomu věřím. (FF)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *