Co se nám honí hlavou,  culinaria,  Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme

Rybníček podle Bohyně

(Boh) Musím, já prostě musím! Musím se pochlubit. Mé kulinářské umění dosáhlo takové úrovně (až si přečtete recept, tak pochopíte, že opak je pravdou), že jsem se svým receptem na „rybníček“ vyhrála degustační sadu sicilských olivových olejů Frantoi Cutrera Grand Cru (ano, trochu krkolomný název, ale co… Jupí!) Jsem absolutnně nadšená a dojatá. Má výhra potvrzuje fakt, že i když nejste pravá hospodyňka, žehlíte jen v nejnutnějším případě, nezašíváte, máte paní na úklid a cosi jako jíška, drobenka a kapání jsou vám absolutně cizí, i tak můžete vyhrát v kulinářské soutěži. Stačí, abyste byla dostatečně originální a kreativní. A to já byla. (Bod pro mě. Yes! Yes!! …Asi bych si měla snížit dávku Coldrexu, jinak zešílím…)
Jak to všechno začalo… V rámci svého nadšení pro vaření (viz příspěvky o koze a kuřeti) jsem brouzdala u Cuketky a našla odkaz na soutěž od Mlsných dárků. Žádali si recept, kde je přítomný olivový olej. No a tak jsem jim ho napsala. A vyhrála.  (Jupí! Jupí! Lala lala lá)

Zde je můj vítězný recept na „Rybníček„:
S láskou vezmete nepříliš hlubokou misku, nebo dezertní talířek a nalejte na něj !kvalitní! (opakuji kvalitní) olivový olej. Pokud máte chuť, můžete trochu posolit a zakápnout
!kvalitním! (opakuji kvalitním) balsamikem.
Dále budete potřebovat ciabattu, italský chléb nebo obyčejnou focacciu. (Když píšu obyčejnou, mám na mysli pravou focaccciu, žádné kaiserky, dalamánky nebo sójové rohlíky. Náhražky do tohoto receptu, stejně jako do našich životů, nepatří!) Pečivo rozkrájíte na kostky nebo necháte jen tak a je hotovo.
Kousky pečiva namáčíte do „rybníčku“ a maximálně si to užíváte. Pro případ, že jste doma sami, víno se nehodí, neb by to byl znak alkoholismu – sami doma pijí jen alkoholici. Pokud ovšem máte přátele, pozvěte je, otevřete láhev dobrého (ach jak já se nerada opakuju, ale musí to být, !kvalitního!) vína, nakrájejte víc pečiva a z rybníčku udělejte Rožumberk. Není nic lepšího!

Ingredience:
– kvalitní olivový olej
– sůl
– kvalitní balsamico
– pravé italské pečivo
– opravdoví (nemusí být až tak kvalitní) přátelé
– láhev/láhve kvalitního vína

   Kdyby někoho zajímalo, co přesně jsem vyhrála, Cuketka již měl tu čest oleje otestovat a musím přiznat, že se nemůžu dočkat, až výhra dorazí. Tímto varuju všechny zaměstnance pošt:“Ruce pryč od mé výhry!“ A ještě jednou děkuji Mlsným dárkům za projevenou důvěru! Děkuji!
(www.mlsnedarky.cz)

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

9 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *