Co se nám honí hlavou

Mad (wo)man

(FF) Je hezký, mužný, chytrý, vtipný a nosí oblek. Taky je stoprocentní pravděpodobnost, že s ním nikdy nebudu, takže je to přesně můj typ. Haha. Ano, mám novou posedlost, které krásně nahrává to, že jsem poslední dobou pořád nemocná. Můžu se tak s ním radostně válet v pelechu. Bohužel bohudík existuje jen na obrazovce mého laptopu. Jmenuje se Don, Don Draper a je hlavní postavou seriálu Mad Men. A ano, vím, že ostatní už ten seriál viděli před pěti lety, kdy byl v Americe hitem, ale jak říkám, jsem trochu zpožděná. Mad Men je krásný seriál z šedesátých let z prostředí americké reklamní agentury, kdy muži nosili obleky (které měnili jen za golfové oblečení nebo polo trička, aby byli pořád elegantní a mužní) a ženy byly ženami. Bezchybné kulisy dávají pocti, že tenkrát vypadalo všechno tak nějak idylicky a hrál k tomu Frank Sinatra. Prezidentem byl Eisenhower a idoly Jackie a Marilyn.
Ženy v seriálu  nosí podpatky. Pořád. V práci, doma (!), k plavkám, všude. Taky mají velké třpytivé šperky, sladěné kostýmky, krásné šaty se širokánskou sukní a zvýrazněným pasem. Sice se v seriálu objevují většinou jako sekretářky, manželky nebo milenky, ale ženské jsou tak, že jim my, které svou ženskost ztratily v honbě za pochybnými kvótami a kariérou, můžeme jen závidět (vzdychla FF a rudými nehty si upravila rudou sukni).
Ten seriál je prostě skvělý, protože je stylový. Odmysleme, jak je šovinistický a ponechejme si jen ty rtěnky, šaty a ženskost. Muži ať si vezmou ty košile a saka, prosím, otevírají mi dveře, připalují a pomáhají do kabátu. A pak z kabátu…
Já na oplátku začnu v práci pít whiskey, neustále kouřit, nosit podpatky a flirtovat se svými kolegy. A čekat, až se objeví (D)on. Počkat… to už vlastně dělám!

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

6 komentářů

 • Králikkéš von Marakkéš

  Ano, krása je důležitá, ať si pod tím každý představuje co chce. Kdo je schopen vnímat krásu, nemá sice vyhráno, však je o cosi zásadního v životě obohacen. Je totiž schopen obohacovat sám sebe, aniž by při tom ždímal ostatní. A upřímně, je docela rozdíl, když drahůša domanipulujeme k tomu, aby nám koupil, ty bezva šatky, botky, voňky, kytky, a když drahůš onen votivní akt učiní sám od sebe. Je rozdíl mezi radostí z uskutečněného záměru a Radostí. Ne nadarmo se říká :Radost pohledět. Nasát energii a nikoho nevysát. Nejsu můdrý, jen jsem si něco odnesl z Celestinského proroctví. A tak vnímejme prostou krásu, prostě a jednoduše ji vnímejme a užívejme si onen blažený pocit, který přináší. Krása hojí plošně i hloubkově. Kdo to dnes dokáže…. Vedlejší a nežádoucí účinky jsou vyloučeny.
  P.S. Jo a taky tu krásu vytvářejme.
  Brzo se zahoj a uzdrav vílo Fatalko

 • Ella

  Já ten seriál miluju, přesně z těch důvodů co píšeš. Ženy jsou ženské, upravené a krásné, muži v obleku vždy elegantní! A proti rozdělení rolí žádná… pokud by mě můj parner uživil na takové úrovni jako Don Betty, tak taky klidně budu dělat domácí paničku, mít chůvu k dětem a chodit jezdit na koníky. A budu upravená, s rudými rty a bezvadným účesem mu večer naleju sklenku na uvítanou :)

  • Femme Fatale s Bohyní

   Moje řeč! Čím jsem starší, tím víc se mi ty řeči o kariéře vzdalují… Otázka jen je, jeslti by nás to opravdu bavilo déle než na pár měsíců..(FF)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *