Co se nám honí hlavou

Noční sms

  (Boh) „Nemůžeš mi volat, že ti chybím. Nepiš mi sms, nepiš mi emaily ani mi nenechávej vzkazy na záznamníku. Jestli ti opravdu chybím, skoč do auta a přijeď mi to říct, jedině to platí,“ řekl Ashton Kutcher ve filmu Hlavně nezávazně. A mně něco došlo. Došlo mi, jak moc hloupé a patetické a hlavně nebezpečné ony sms o tom, že někomu chybíte a že Vás miluje vlastně jsou. Většinou takové sms dostáváte od mužů, kteří oficiálně žijí s někým jiným, ale v noci vám klidně píší sms plné citových výlevů o tom jak jste úžasná a jak je mu bez vás smutno, ale ve skutečnosti se neděje nic jiného než že si na Vás řeší svou osobní deprivaci.
A proč tyto sms přicházejí v noci? Protože ve dne, kdy se baví, v době, kdy je mu super a má kolem sebe dost lidí, nemá potřebu se ozvat, „má toho moc“, a tak napíše až ve chvíli, kdy je klid a on musí vydržet sám se sebou. Takže v tom tichu, ve kterém by se mohlo ozvat jeho svědomí či nedejbože vědomí, vezme mobil a napíše něco pro vás velmi osobního, ale ve své podstatě velmi univerzálního: „Chybíš mi, pořád na tebe musím myslet. Miluji tě.“

A co se stane pak? Nic. Vy odpovíte a je jedno jak, prostě zareagujete, protože si nemůžete pomoc a pisateli stoupne díky Vám sebevědomí. A je mu opět dobře. Dobil baterky na další den, kdy bude oslnivý a „bude toho mít moc“, no a vám je také dobře, protože se ozval. Začnete si nalhávat, že kdyby byl ve vztahu spokojený, přece by vám v noci nepsal, takže vás miluje a je jasné, že bez vás nemůže být, bla bla bla.. spousta nadějí, emocionálních ohňů a bouří, které se zklidní, aby po pár dnech byly opět další noční sms rozdmýchány… no a takhle to jde pořád dokola. Je to jednoduchý vzrec. Vy jste příliš slabé na to, abyste mu řekly, ať už vám nepíše, když to k ničemu nevede nebo ho dokonce ignorovaly, což je ta nejlepší rekace, takže se necháte do té hry vtáhnout znovu a celé je to jak na spirále. Začíná vás víc a víc vytáčet, zvlášť když do vás vaši kamarádi hučí ať už ho pošlete tam, kam patří a když už jste kousek před velkým rozhodnutím, ozve se. (Oni snad mají radar, protože jinak to není možné.) Uvolí se a věnuje vám svůj čas, oslnivou přítomnost a nezapomenutelné momenty, aby pak odsvištěl k té, se kterou oficiálně žije. Jenže vám to tak nějak dojde až ve chvíli, kdy se zase několik dní neozve, protože „toho má moc“. Dobyté území udržel, takže není třeba do něj více investovat. Tomu se říká krizový management…
A takhle to může jít i roky. Až do chvíle, kdy vám z nějakého důvodu dojde, že jste pro něho JEN berlička. Že s vámi OPRAVDU nepočítá. Protože kdyby jo, seděla byste vedle něj na sedačce, slavila byste s ním jeho narozeniny, jela s ním na dovolenou a o víkendu k jeho matce. Ať už je jeho matka sebeděsnější. Ale místo vás jede ke své matce s oficiální partnerkou, stejně jako na dovolenou do exotických krajin. Samozřejmě, že vám napíše sms, že mu už to sluníčko a krevety lezou krkem, možná svůj výstup vytuní mms s fotkou západu slunce s komentářem, že mu chybíte, ale víte co…JSOU TO JENOM KECY. Berlička jak od Dalího. Takže pokud je vám tahle situace povědomá a děláte blbku svému bývalému nebo jinému prevítovi, kterému na vás absolutně nezáleží, vemte rozum do hrsti a pošlete ho k čertu. K tomu vás rodiče nevychovali. Přáli si pro vás to nejlepší a on to nejlepší rozhodně není. Změňte si jeho jméno v telefonu na „Bastard nevolat nepsat nikdy“, přiznejte si, že jste mu ukradená a začněte se soustředit sama na sebe. Ve chvíli, kdy začnete věnovat pozornost a lásku sama sobě, objeví se někdo, kdo vás bude respektovat, kdo vás vezme na exotickou dovolenou a kdo vás představí své děsivé matce. A kdo vám nebude psát noční sms, protože v noci bude spát vedle vás.
A proč jsem si tím vším tak jistá? Protože jsem taky dělala berličku ( ty blbečku…). A všechno mi to došlo až ve chvíli, kdy jsem viděla film Hlavně nezávazně, zatímco Drahý pospával na sedačce. To on mě bere ke své matce (která vůbec není děsivá, ale úžasná – děkuji Vesmíre), slaví se mnou svoje narozeniny a  jezdí se mnou na dovolenou. Jakmile zažijete správný vzorec, už vám noční sms nebudou vonět. To Vám garantuji!

Věnováno staré blbé Bohyni a všem, které dostávají noční sms.

PS: Ráda bych uvedla, že tento článek není zaměřen proti mužům, protože noční sms píší i ženy. Jen jejich motivem není ukojení ješitnosti, ale udržení si vhodného pomocníka služebníka pro případ, že by bylo třeba od něho získat nějakou úlitbičku nebo výhodičku, něco bezplatně nebo urgentně zařídit. Vzorec je stejný. A stejně špatný.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

24 komentářů

 • manzelka

  Krizový management je přiléhavé pojmenování.
  (A zas tu čtu a čtu a nemůžu přestat!)
  Ale přece jen bych těm pisatelům a pisatelkám nočních SMS, u kterých se „krizový management“ netáhne roky a píšou třeba i SMS denní, nechala malinký kousek pravděpodobnosti, že věci můžou být i trošičku jinak, drobátko složitější…
  Shovívavost, kterou nám ve dvaceti dává naivita, a ve třiceti bere realismus, nám ve čtřiceti vrací pochopení. Až mi bude padesát, dám vědět, jestli je to dobře, nebo špatně. :)

 • ladyesik

  Jak ze Sexu ve městě ;) Tady je chybiča: Vy jste příliš slabé na to, abyste mu řekly, ať už vám nepíše, když to k ničemu nevede nebo ho dokonce ignorovaly, což je ta nejlepší rekace, takže se necháte do té hry vtáhnout znovu a celé je to jak na spirále – reakce… po tom textu tučně :)

 • Zu

  Mluvíte mi z duše, nebo spíš do duše…před pár lety jsem něco podobného zažila a přišlo mi to absurdní už tehda, natož teď. A ačkoli to nebyla láska s velkým L a velice rychle a bezbolestně jsem se dotyčného zbavila, beru to jako velkou životní zkušenost.
  Děkuji, že píšete tento blog, přišla jsem na Vás teprve nedávno, během dvou dnů jsem přečetla každé písmenko a doporučila ho všem svým šťastně zadaným i nezadaným kamarádkám. Kéž by se od Vás trošku poučily…
  Pište prosím dál…

 • mfrohlichova

  Samá pravda, samá pravda!!!! Bohužel, taky jsem to zažila a dodnes těch pár roků(!!) považuji za mé nejhorší období, kdy se mi zatemnil rozum. Jednoznačně neodpovídat na sms ani po letech!!!! kdy jste ho poslala do pr… (tihle se nikdy nezmění) – Ještě jednou skvělý článek a velmi upřímný! Díky

 • Rybička

  Svatá pravda. Nedávno jsem se takového individua zbavila. Horší je však to, že bych byla ráda, kdyby se i přes to ozval znovu. – jak je mladá, tak je blbá. Ach jo …:)

  • Femme Fatale s Bohyní

   A co se stane pak, až se ozve? Nic. Zase se nestane nic. A ty jen ztratíš čas a další iluze. Udělej si seznam toho, co by měl dělat, aby to bylo ideální. A nebuď skromná. Nakonec se ti může stát, že se objeví někdo, kdo tvůj seznam splní absolutně i s nějakým bonusem. Vesmír je geniální. (Boh)

 • Teress

  Já mám velký štěstí, že jsem tohle nikdy nezažila a doufám že ani nikdy nezažiju, jelikož mám skvělého přítele už pár let..

 • Králikkéš von Marakkéš

  To je taková sladnost…….včera sedím v báru s panem Vysavačem šedivým, spokojen, smířen, uvolněn….cucaje džus v akci, opilý pocitem vyrovnání. Poslechl jsem si žalostně divnou směs o sedmnáctiletých chlapcích, velkých penisech, těžkém životě, o mojí unylosti, bludnodušnosti, jalovosti…..a na závěr přišlo kojotí zavytí : Nikdo mě nemá rád:o))) Jak Carrie v baletních piškotkách jsem tím večerem s úsměvem probalancoval, Ráno mě v pokojíčku probudila sms, zda doběhnu na pravou brazilskou kávu…..NEDOBĚHL JSEM:o))) trvá to už mnoho let. Kdy jindy to změnit – skončit než hned. Stačí, že jsem hodný, netřeba již být dále také hloupý.
  Nuže Bohyni a Vesmíru děkuju za mentální synchronicitu

  • Femme Fatale s Bohyní

   Zvládneme to, Králikkéši, zvládneme! Ty to zvládneš. Hlavně vydržet a nepřestat. Oni si zvyknou a najdou si někoho jiného na týrání! Dáš to, Vesmír i Bohyně/Bohové jsou na tvé straně! Nádherná sladnost. (Boh)

 • Anonym

  úžasně pravdivý!taky mi to trvalo než sem pochopila…ještě že existuje Sex ve městě a můj pan Drahý…

  • Femme Fatale s Bohyní

   Ano, chvála Bohu za naše Drahé a Sex ve městě. Kdykoliv vidím Carie, nafackovala bych jí i sobě :-) Proto jsem tento příspěvek napsala. Mně to trvalo příliš dlouho, než mi to došlo. Snad někomu dodám odvahu poslat pisatele nočních sms tam, kam patří. Do pr*…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *