Co se nám honí hlavou

Jak jsem během týdne porušila všechna svá předsevzetí

(FF) Moje předsevzetí byla klasická. A nudná. Nepít alkohol, nekouřit, zhubnout, každý den sportovat, najít si lepší práci, bydlení, manžela. Nescházet se s alkoholiky, sociopaty, workoholiky, lemply a úchyláky. Prostě mít hezký dospělý život a nebýt groteskní kombinací ženských seriálových hrdinek kolem třicítky. No.
Svá předsevzetí jsem porušila během prvních sedmi dnů, což je rekord. A nelituju toho. Nový rok totiž začal pěkně zostra a mám-li tohle vydržet, bez svých hříchů se neobejdu. Bohužel. Bohudík.
Dieta: Novoroční dieta sestává díky neustávajícím oslavám a shledáním z vína, šampaňského, zákusků, řízků, opulentních večeří a svíčkové k obědu. To, že se nevejdu do nových džín, je prostě blbé, avšak nyní bezvýznamné.
Sport: Karimatku jsem měla v ruce naposledy, když mi na ni upadlo oblečení z gauče. Pokud se do sportu počítají dvě procházky a poflakování po čtvrti, kde bydlí Bohyně (což se asi počítá) plus škrábání se na barovou stoličku, pak mám splněno. A na Silvestra jsem tančila, což už se počítá do sportovních výkonů nového roku.
Hledání nové práce: Zodpovědně si pročítám nabídky, které mi přeposílá Bohyně. Pak uznám, že na vedoucí místo nemám. Protože někdo, kdo se rozbrečí na poradě, kdykoliv někdo jiný zvýší hlas, nemůže řídit tým. Asi. Kromě toho v každém týmu, ve kterém pracuji, vznikají po čase podivné intrapersonální vztahy a nejrůznější tenze (přeloženo: Všichni po mně časem vyjedou. Ano, i ta lesbická německá androgynní finanční ředitelka.), a proto bych se ještě před novou prací měla zamyslet nad svou strhující profesionalitou a vhodností svých outfitů.
Hledání nového bydlení: spočívá v tom, že jsem se opila v šenku nejbližším od mého imaginárního nového bydlení. Nice start.
Muži: Alkoholici, sociopati, workoholici, lemplové a úchyláci mi už nepíšou. Takže se s nimi nescházím. Samozřejmě bych se s nimi nescházela, ani kdyby mi psali.
Dospělý zodpovědný život: Taky už se mi povedlo nepřijít z návštěvy večer domů a jet do práce jen tak. Nadivoko. Uličkou hanby. V oblečení z předchozího dne, jen s lehkou obměnou šperků, které jsem v průběhu odpoledne získala. Takže jsem do práce nakráčela s lehčí kocovinou, ve starém oblečení, napatlaná veškerou úžasnou kosmetikou, co jsem v koupelně hostitelky ráno objevila a hlavně s lehkostí v duši. Protože to, co jsem ten večer viděla, mě definitivně přesvědčilo o tom, že se do toho krásného nového světa musím dostat.
Alfí čtvrť. Krásné restaurace nejrůznějších kuchyní, krásné obchody, supersexy noční košilky, vynikající jídlo, a hlavně lidi, co mě mají rádi. Fňuk. A taky – skupinky mužů v oblecích všude, kam jsem přišla. Vzdychla, zavzpomínala a povytáhla si nové růžové krajkové kalhotky Donny Karan, které dostala jako bonus. Ach.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

9 komentářů

 • Teress

  Předsevzetí jsou fajn, ale je lepší dát si nějaký ne moc náročný, přestat pít a kouřit, to se málo komu povede dodržet, předsevzetí jako: letos pojedu na super dovolenou nebo letos pojedu alespoň dvakrát lyžovat se hned líp plní :)

 • Králikkéš von Marakkéš

  S(plnění) snů chce změny a prostor pro ně, taky (u)vědomění kdo jsem, co vizařuju (rozumnějme vizáž i zář) a co to s lidma dělá, jezme si co chceme pijme si co chceme, ale když to přepíčíme vzniká nerovnováha. Cvičí se ne kvůli hubnutí, ale kvůli dobrému pocitu….troška dřiny, ždímnout tělo i mozek jako pomeranč a vyplavit do sebe fresh juice endorfinů, neboli hormonů štěstí, vivat fetovat (ze)sebe sama (ano alkohol a jiné slasti jsou opojením zvenku, nitru uleví, ale nerozsvítí ho). Štěstí ve mně, štěstí kolem mě, láska ke mně ve mně, láska kolem mě. Byla by z tebe dobrá šéfová Vati, až pochopíš, že nejsi oběť, ale tvůrce. No a jasně, že bydlíš v Alfi čtvrti a žiješ s kravaťákem, co má chatu na venkově,a o víkendu je vášnivý nejen dřevorubec. Žádné kéž by, ó kdyby….nýbrž JASNĚ ŽE ANO. Skončilo kolečko nastal čas jít kupředu.
  p.s. trošku mi připomínáš hvězdičku z filmu Stardust
  p.s Nejsi ty náhodou v Ajurvédě typ Váta?
  Pravil Králík absolvent lekce sladnosti sličné Bohyně
  Lůbanec a zdravím Donnu Karan, vona je jednička a ty taky

  • Femme Fatale s Bohyní

   Ach bože, Králikkéši, ty jsi dokonalost sama! To propojení. Každá věta sedí. Máš nás očipované? Jak to, že všechno víš?!
   Skončilo kolečko nastal čas jít kupředu. – Kdybys jen věděl, co se chystá.
   Taky si myslím, že by z ní byla skvělá šéfová, jen kdyby přestala prchat před myslivci, zastavila se, popadla brokovnici, co má na zádech a vypálial proti nim. Ale všeho do času. Nejdřív vyskočit z kola a pak vystřelit. Člověk má pak lepší stabilitu a taky lepší mušku, že?
   Kdy se za náma do Alfí čtvrti přijedeš podívat?
   :-)
   Boh
   PS. Snad jsem nechala trochu prostoru na odpověď i pro Fatalku! Nicméně tě líbám!

   • Králikkéš von Marakkéš

    Ah to je jen prostá fyzika akce plodí reakci, nikoho nečipuju, jen něco přečtu, nepřemýšlím a reaguju, pravá a levá mozková hemisféra vysílá elektrické impulsy a někde vprostřed mozku se to tak něak stýká a sublimuje.
    Těším se na to co se chystá a těším se na děvčata z Alfí čtvrti, můj čas nastane hned jak začnou na stromečkách pučet lístky.
    PS. Fatalka neodpoví:o))))

 • Mimo.ň

  V dobách, kdy jsem si ještě předsevzetí dávala, mi na jejich zrušení většinou stačila zhruba stejná doba jako tobě (jednoho památného roku aj i méně)… :-)

 • vimneok

  jo předsevzetí jsem taky dávno vzdala. sice mi na mysl vytanulo, že bych se měla alespoň pokusit, ale ono to přijde samo v tom švédsku. alespoň doufám… alkohol je tam tak drahý, že to nebude skoro ani na to vínko po večerech, moje oblíbené hřebíčkové tam nemají a i když mi na to občasné kouření stačí krabička na 14 dní, tak tolik jich tam nesmím dovézt, no a pohybu bude asi taky o dost víc, jinak ty chybějící endorfiny nevydoluju… cha, to jsem na to vyzrála co?

 • Ditalend - Jak to vidí blondýna

  Já si radši ani žádný předsevzetí nedávám… je to marný, je to marný, je to…. je to marný
  Jinak by ten seznam byl v podstatě duplicitní jako tvůj.. až na ty alkoholiky, s těma já se stýkat chci – ale kouření, hubnutí, sport, nová práce, novej byt naprosto sedí :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *