Co jsem se naučila...,  Co se nám honí hlavou

Není snadné bydlet sama

(FF) Není snadné bydlet sama. Hned vysvětlím proč.

IMG_2857
Vybrala jsem relativně uklizené části svého bytu, brambůrky, náušnice a kalhotky zapadlé za gauč už viděli i stěhováci. Míra ponížení? Maximální.

1. V žádném případě nemáte byt jako Carrie Bradshaw. Nemáte obrovskou šatnu, designové vychytávky, které se mění s každou novou sérií a sezónou, ani věčně uklizené místo na psaní. Vlastně místo na psaní je ustavičný mess a stydíte se za něj před neohlášenými návštěvami. Protože kdo se chce přilepit ke zbytkům guacamole z minulého týdne, že?

2. Nemáte komu vyčítat bordel, nechutné zbytky jídla v lednici a nedostatek kapslí do kávovaru.

3. Nemáte s kým probírat velmi zajímavé (pro vás) příběhy všedního života. Takže trávíte hodiny denně na telefonu s kamarádkami. Protože rodina se dřív nebo později na detaily vašeho neuspořádného života ve vlastním zájmu radši ptát přestane.

4. Nemáte nikoho, kdo by vám říkal, že jste andělsky krásná a zatraceně dobrá. Nikoho kromě sebe.

5. Když si zkoušíte nové líčení nebo nové oblečení, nikdy si nejste jistá. „Jsem v tom hodně tlustá nebo normálně tlustá? Vypadám v tom novém makeupu jako klaun po směně?“ Prostě si musíte odpovědět sama. Nebo vyrazit do ulic a doufat v to nejlepší. A ve svůj dobrý vkus.

IMG_20636. Nemáte koho trestat vlastoručně uvařeným jídlem. A pokud stejně jako já nesnášíte vyhazování jídla, všechno prostě musíte sníst sama. Ať je to pečená kotleta, lívance pro celou rodinu nebo deset láhví vína. Rodina, která na vás myslí a zásobuje vás kilovou španělskou kýtou, pěti kily žampionů nebo dvěma celými dorty, v tomhle moc nápomocná opravdu není (miluju vás, vozte to dál, slibuju, že jednoho dne nás na to bude víc!:).

7. Jestli neumíte žehlit, vyčistit filtr u pračky nebo ten smradlavý žlábek u lednice, který smradlavý asi normálně být nemá, a navíc netušíte, kde máte jaké měřiče, přívody a rozvody, tak mi věřte, že se to sakra rychle naučíte.

8. Den, kdy přichází nedoplatky za elektřinu, plyn a vodu, patří k těm nejpochmurnějším v roce. Většinou se bohužel kryjí s nutnými sezonními nákupy oblečení, kabelek a bot. Jak taky jinak.

IMG_8117
Na prach. Ručník. Na talíře. No, tak tohle u mě doma rozhodně nenajdete.

9. Dlouhé večery a víkendy dokáží být neutěšené i přes přítomnost kilové kýty a deseti lahví vína. Buď si domluvíte tolik akcí, že jen zběsile přebíháte z jedné na druhou, a přejete si být doma v klidu a v pyžamu číst, nebo si doma v klidu a v pyžamu čtete a cítíte se tak asociální, že byste šli kamkoliv. Zoufalství dokonce dosáhne té hranice, že zvažujete velmi pozdní drink s podivným týpkem z Tinderu. Útěchou vám budiž jen fakt, že hloub už klesnout fakt nemůžete.

10. Jednopokojový byt má jednu velkou výhodu. Všechno je blízko. Chcete spát? Překulíte se z gauče rovnou do postele. Z postele je jen krok do koupelny. A koupelna je tak blízko kuchyně, že si při nanášení kondicionéru můžete smažit palačinky a rabovat lednici. Kdo by to nechtěl, že?

Bydlení o samotě je prostě důležitá zkušenost. Když sami přemůžete účty, pavouky, duchy a bubáky pod postelí i ve vás samotných, jste opravdu dospělí.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

2 komentářů

  • pumf

    Jojo, a takové to: Sákriš, přijdou odečítat plyn. No ne, v tomhle termínu opravdu nemůžu být doma. A do háje, kde já tak asi mám měřák plynu?
    A po dvou dnech všemožných špekulací, přehazování termínů a zajišťování nemožného: Hmm, dyť já v bytě nic na plyn nemám. Tak to se mě to asi netýká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *