culinaria,  kultura,  Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme

Vyzkoušely jsme – Julia Child (poprvé)

(Boh) Nevím, jestli je to tím, že mám ráda časosběrné dokumenty, nebo láskou k jídlu, ale mně se film Julia&Julie, který je o blogerce vařící podle slavné kuchařky, líbil. Spousta lidí nadšená nebyla, ale já jo. Viděla jsem ho tak před dvěma roky a některé scény si pamatuji dodnes. Proto mě moc potěšil Google, když minulý týden použil logo k upozornění na 100. výročí narození  Julie Child. Byla velká, hlučná, milovala jídlo a jako správná Američanka se nenechala v poválečné Paříži odradit francouzským nabubřelým přístupem a s vervou sobě vlastní pronikla do tajů francouzské kuchyně. Její kuchařka, kterou sepsala ještě s dalšími dvěma dámami je jakousi Biblí pro každého, kdo se rozhodne vařit francouzskou kuchyni. Julia se stala pojmem, měla spoustu televizních vystoupení a dokázala se poprat snad se vším, co francouzská kuchyně nabízí. (Především vykošťování drůbeže stojí za to!)
Julia Child je klenot mezi kuchaři a je jasné, že by zoufalce jako je Babica nebo účastníky soutěže Prostřeno! válečkem srazila k zemi, kdyby je viděla vařit. Má kamarádka jednou pravila: „Šampus není pro každého, má milá, někomu stačí i sekt,“ a proto nebudu mudrovat nad roztavenou nivou a šunkovým salámem a vřele doporučím Julii Child všem, kteří chtějí víc než jen masox, špagety s kečupem a víno s kolou. Osobně se chystám na cibulačku a pak přijde na řadu Boeuf bourguignon, mám přece kuchyni! Pro gurmány, kteří touží po jejích receptech, ovšem nevládnou angličtinou, doporučuji blog JuliaChild.bloger.cz, Apetitonline.cz nebo prostě jen zadejte její jméno do Googlu a ono na vás něco lahodného vypadne. Bon Apetit!

Film   – Julia&Julie – J.Child hrála Meryl Streep, kdo jiný, a byla famózní…jak jinak
Kniha – Mastering the Art of French Cooking – Julia Child, Louisette Bertholle, Simone
Beck – Zatím jen v angličtině a nemyslím si, že bude někdy přeložena…

Dneska mě Fatalka upozornila na další česky psaný blog inspirovaný Julii Child. Takže zde je odkaz. Stojí za to!

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

2 komentářů

  • Harimata

    Taky se mi ten film moc líbil. Tehdy mi došlo, že ne každý může být dokonalý kuchař, na to je třeba talent(?). Tyhle filmy jsou málo oblíbené podle mě proto, že jsou natočené jinou rychlostí děje. Mají zkrátka jiný spád, atmosféru, jsou podivně poklidné, lidi na to nejsou u filmu tolik zvyklí. Já to mám naopak ráda, přenese to na mě klid.

    • Femme Fatale s Bohyní

      No my byli nadšení. Debužírovali jsme si v posteli a sledovali Julia and Julie. Je to přesně ten typ filmů na poklidné odpoledne, kdy si to člověk doma v pyjama užije. Taky nepotřebuju film plný zvratů, smyček, zápletek a střílení. I když shlédnout dvacetiminutový film o íránské ženě, která ve sněhu čeká na autobus, který nakonec přijede, ona do něj nastoupí a tím to končí…to považuji za ultra poklidné. Až tak, že mě to zneklidnilo…hihihihihi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *