Co se nám honí hlavou

Velké spiknutí objednávek dobra

(Boh) Stejní lidé, stejné zájmy, on tlačí kočárek, ona drží nákup v náručí a ve frontě u kasy si vyprávějí o neutralitě Rakouska a postavení národnostních menšin. Tak jako dřív. Jen s tím rozdílem, že Hanička v kočárku není její a ten nákup dělá pro jiného. Nikdy bych tomu nevěřila, ale evidentně je možné se s někým, kdo byl pro vás modlou, nedotknutelným Pánem Bohem mezinárodního práva, s kterým jste plánovali imaginární rodinu, jen tak nezávazně klábosit a nelitovat toho, že spící Hanička, ani ten obrovský nákup nejsou naše společná budoucnost.
Ano, potkala jsem svého idola, svou vícejazyčnou láska, ale už jsem nezažívala takovou úzkost jako dřív. Už jsem neobcházela blok jak šílená, jen abychom si nezkřížili cestu a neschovávala jsem se za (prosklenou) tramvajovou zastávkou s nadějí, že se tak vyhnu přátelské konverzaci dvou lidí, při které si opět připomenu, že jsme se z platonické lásky nikdy nepřehoupli do lásky skutečné. Naše včerejší setkání bylo setkání dvou radostných spřízněných duší. Dvou magnetů, které se k sobě v minulosti přibližovaly, ale vlastně se nikdy ani nedotkly. Stále si vykáme, stále to mezi námi jiskří a stále je to nádherné. Jen je to vyrovnanější a spokojenější. A proč? Protože my jsme vyrovnaní a spokojení. On s miminkem a já s nákupem pro Drahého. Ne nadarmo se říká, že když je někdo v pohodě, tak neškodí. A je to fakt. My se rádi viděli, poklábosili a těším se, až se potkáme zas. Těším se, že moje děti budou s Haničkou chodit do školy a že se budeme potkávat na akcích naší čtvrti. Bude to upřímné, čisté a prosté všech negativních emocí, které pramenily z našich obav, nenaplněných představ a životní nespokojenosti.
Včera večer se mi ve své jedinečnosti a kráse potvrdila síla kladné objednávky do Vesmíru. Jedna velmi moudrá dáma mi kdysi poradila úžasný fígl, který vážně funguje. Kdykoliv mi někdo začne sužovat život, kdykoliv se objeví někdo, kdo mi záměrně škodí nebo když se nedejbože opět připomene slečna, co permanentně uhání (nejen) mého přítele, tak s nevztekám, ale naopak se zklidním, nadechnu a s otevřenou myslí objednám „spokojenost a vyrovnanost pro pana agresora nebo slečnu obtěžovatelku“. A ono to funguje. Rázem je klid. Dobro plodí dobro, láska plodí lásku a i když se s teroristy nevyjednává, můžeme jim objednat spokojený život. Oni budou mít najednou dost zábavy sami se sebou, a nás nechají být. Co vysíláte do Vesmíru, to se Vám zase vrací.
Zkuste to taky a objednejte svým nepřátelům úspěch, radost, lásku a spokojenost. Oni zase na oplátku zmizí ze zorného úhlu Vašeho života, to vám garantuju. Ale musíte to myslet upřímně!
(“A všem pak bude dobře,” oddychlo si ezoterické já.)

7 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *