Co se nám honí hlavou

Sex ve městě je skutečný

(FF) Zcela nezáměrně a neplánovaně zažíváme situace jako ze Sexu ve městě. Ne naschvál, ale prostě se to děje. Je to důkaz, že scénáristé si scény nevymysleli při popíjení martini a zírání z okna na Central Park, ale že je buď sami odžili, nebo velmi dobře odpozorovali. Tak třeba Bohyně. Zablokovala si chudák záda a chystala se, zmámená valiem a plnícími se sny, ulehnout do vany. „Teplo pomáhá,“ hlesla vyčerpaně, když mi volala. A volala mi proto, abych, až se stane nějaké neštěstí a v té vaně zůstane vzpříčená navždy (Drahý lyžuje), já byla na příjmu a poslala k ní někoho, kdo ji, stejně jako Mirandu v Sexu ve městě, popadne, zabalí do předložky a odveze k lékaři. „Nemám Aidena,“ prostestuju. Nemám k ní koho poslat! Nemám nikoho, kdo se postará o mé nemocné kamarádky. Tahle scénka zrealizovat nepůjde. Už i kvůli tomu, že Bohyně nemá v koupelně látkovou hebounkou předložku, ale dřevěnou. Vím, že dokáže nemožné, ale obalit se kusem dřeva asi ne. A sama se nezvedne. A já mám mastné vlasy a pocit, že budu blinkat KFC. Neptejte se, proč jsem si ho dávala. Asi dočasné zatmění smyslů. Takže nikam jet nemůžu. Bohyně zemře ve vaně a já nevím, jak to jejímu Drahému vysvětlím. Ach bože. Bohyně nezemřela, protože přežije všechno. Teď už jo.

A další scénka ze Sexu ve městě na mě čekala hned následující den. „Ano, budu bydlet sama,“ odpovídám tu zásadní otázku, položenou mi ten den v různých variantách. „V bytě je JEDNA osoba?“, „Takže tam žijete jen vy?“ a „Takhle to zůstane na věčné časy?“. Fňuk. „Ne, takhle to zůstane, dokud se nevdám a nebudu bydlet s manželem, dětmi a labradorem v domě u potoka s jabloňovým sadem,“ skoro se rozpláču nad formulářï o dodávce plynu a modlím se, abych nedostala záchvat úzkosti, jako když se do nového bytu stěhovala…ano, Miranda. Ale co. I kdybych ten záchvat na ulici dostala, Bohyně vzpříčená ve vaně obalená jasanovou podložkou by přijela a pomohla mi. Protože to je to, co máme se seriálovými hrdinkami opravdu společné. Přátelství.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

6 komentářů

 • Anonym

  Milá Fatalko, hlavně ať se ti hezky bydlí. Vím, že stěhování není tvoje doména, ale zvládáš tuto disciplínu bravurně. Pod heslem trénink dělá závodníka. Na formuláře kašli. Dotazník je od slova – dotazovat se…. To přátelství je důležité. A Sex ve městě….? Mohu ho vidět stále dokola. Je to svěží vánek na TV obrazovce. Konečně někoho napadlo natočit to, co se opravdu odehrává v reálu mezi přítelkyněmi. I když v Čechách – v menších róbách.
  dantu

 • mfrohlichova

  Krásný příspěvěk ze života. Já na tenhle seriál nedám dopustit. Právě proto, že nebyl vyumělkovaný, ale ze života. V dokumentu o seriálu „Sex ve městě Loučení“ scénáristky mluvily o tom, že je tam hodně příběhů, které zažily buď ony samy nebo jejich kamarádky – a proto ten seriál tak funguje – je o přátelství a pak hned o sexu :-). Mít dobré kámošky je k nezaplacení, zvlášť když zrovna nemáme žádného Aidena nebo Božského….

 • Evelína

  Ano ano. Zrovna si jdu pustit zbytek druhého dílu filmu (já i z filmu dokážu udělat seriál) a přátelství a styl, to jsou největší devíze Sexu ve městě.

 • Mimo.ň

  Seriál jsem neviděla (nemám TV), ale podle toho, co občas pochytím na netu a podle článku soudě, to může být docela dobré. Btw. kdyby jen plynaři. Totéž se dá zažít i v PRE a následně při odečtu vodoměru (vlastní zkušenost) :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *