Co se nám honí hlavou

Pomoc, v mém bytě straší!

(FF) O tom, jak se v mém bytě svévolně přemisťují předměty a oblečky dělají párty s botičkami, Marilyn Monroe a kosmetikou, jsem vám už psala. Teď můj byt v mé nepřítomnosti pořádá ovšem daleko bujařejší akce. Jedna taková zjevně vyvrcholila minulý týden. Očividně to musel být mejdan jako prase. Škoda, že jsem u toho nebyla.
Po příchodu domů jsem jen zůstala koncentrovaně zírat na spoušť v předsíni vkusně dobarvenou blikající žárovkou, která nakonec samozřejmě praskla a tak dílo zkázy dokončila. Bože, vykradli mě snad? Chvíli jsem panikařila a po několika dlouhých minutách (blondýna) mi došlo, že dveře byly před mých příchodem zavřené, nepoškozené a zamčené. Nicméně – na zemi se válely v posledním tažení dvě vázy. Růžová přežila celá, slavnostně se tak reinkarnovala a povýšila na prestižní místo v obýváku (na televizi ale stejně ještě nedohlédne). Modrá nepřežila (slzy dojetí dopadají na klávesnici). Její zbytky jsem pietně smetla a vyhodila do pytle na odpadky, jejichž značku náhodou zrovna testuju. (Nepotřebujete někdo pytlíky na zmrazování? Já je ještě v nejbližších letech asi potřebovat nebudu). Parfémy, které se v té spoušti rozverně povalovaly, přežily všechny! (Proto si nekupuju šunty). Armani se tvářil vyplašeně, Dior nedával znát rozrušení a Lancomky se úzkostlivě tiskly k sobě. Ukonejšila jsem je, přivoněla, zavzpomínala (ach) a našla jim nový bezpečnější domov v koupelně.
A pak jsem přišla na samotného viníka. Obraz. Obraz poklidné milované krajiny spadl a skotačil na podlaze s vázičkami a parfémy. Spadlý obraz jistě není špatné znamení, utěšovala jsem se. Vůbec. Prostě jen někdo vedle vrtal (technicky zcela nemožné). Nic to neznamená. Zvlášť ne v momentě, kdy jsem v téhle krajině zdědila dům. Pověsila jsem ho zpátky a od té doby drží. Stejně jako já se držím víry, že to nic neznamená a obraz prostě čas od času vždycky někde spadne. „Že jo?“ otázala se nervózně FF a přibila obraz hřebíkem silným jako pěst (technicky zcela nemožné).

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

3 komentářů

 • Market

  Taky nam uz doma jednou obraz spadl. Myslim ze zdi. Prekvapil, zustal zaklineny mezi dalsimi obrazky na zdi a nerozbil sebe ani nic ostatniho. Sikovnej obraz. Takovy se hodi :)
  Jo, a pak mame jeste 3 obrazy (stejny format a barva, jina kytka), ktere mi padaji na hlavu pokazde, kdyz se posadim na pohovku, a zapomenu na ne, neb stoji na operadle a jsou opreny o zed. Ne, nejsem tak zaneprazdnena, ze jsem je nestihla za poslednich 8 let nechat zaramovat. Jen mi proste prijde nefer, ze na tento format obrazu nikde nekoupite ramy. Proste uz z principu je nechci nechat dat zaramovat, protoze si myslim, ze nekdo ty ramy vyrabet musi, kdyz jsem je jednou zahledla v Lutzu – a tenkrat se mi zdaly zbytecne drahe a take jsem nebyla autem..dnes bych je vlacela pesky odkudkoliv!! ;) Opravdu se koukam vsude, kde chodim, rozmery znam nazpamet, kouka se i maminka, babi,obcas tata..segra ma nastesti jine problemy…takze kdyby nekdo z vas narazil na ram velikosti 25x70cm,dejte mi prosim vedet! Zachranite me,i me blizke! Dik!

 • Králikkéš von Marakkéš

  Že by síly venkova volaly, že by se Cesta začala stáčet do zatáčky………a někde tam na konci….je život v domě na venkově:o))))možná život víkendový, možná život každodenní, kdo ví? Kdo ví? Nikdo, neb ono je to za ohybem času, kam nikdo nevidí. Ale bylo to hezké znamení.
  p.s Nežije náhodou Cameron Diaz na venkově?
  Mimochodem v úterý byla luna v novu a ještě k tomu ve štíru, aneb ideální den na roztodivné skotačení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *