Co se nám honí hlavou

Podzimní deprese? Jak z toho ven…

(Boh) Nemám dobrou náladu a nemůžu přijít na to, proč. Vlastně je toho tolik. Tolik malých negativních kapiček, které se slily do jedné řeky, že nejsem schopná rozlišit, co je pravým důvodem mého smutku. Podzimní deprese? Ucpané potrubí? Zima v kanceláři? Horko v kanceláři? Hledání nového bydlení? Nevyspání? Přístup mé matky k nové bundě? (Béžová prý není praktická. Není, ale i tak ji chci. Všechno nemusí být nutně praktické.) A všechno zároveň nemusí být veselé a barevné. Někdy jsou prostě dny, kdy se nic úžasného neděje, dny kdy se ne a ne naladit na správnou vlnu. Dny, kdy mi nezbývá nic jiného než dělat následující:
1, Volám kamarádům. Jsou zvyklí. Většinou nehlásím, že „všechno stojí za prd“, jen se koupu v pozitivním hlase svých spřízněných duší s vědomím, že mě mají rádi a že je vlastně všechno v pohodě. To pomáhá. Pokud mají na mě čas a pokud se jim vůbec dovolám.
2, Otravuji Drahého. Ten ale většinou čas nemá a navíc na mně vždycky pozná, že se něco děje a o to příliš nestojím. Navíc dost často některá pnutí způsobuje on, tak jak bych mu mohla zavolat?!
3, Šmíruju boty, šaty, módu. Kdekoliv. Mrknu se co je nového u Louboutina, Oscara de la Renty, Valentina a jiných. Pokud nepomůžou vizuální vjemy, je na řadě mentální inspirace.
4, Čtu si blog Paulo Coelho. Každá jeho myšlenka je dokonalá, čistá a inspirující. Je to jako poslední záchrana před pláčem na toaletě. Pokud ani on nezabere, je tu krok č.5.
5, Sladkosti a esoterické weby. Ano, uchyluju se k sušence Mile a Věštírně.com, kde si nechám zenovými kartami naflákat esoterickou pravdu o hlavu. Je to k neuvěření, ale vážně  to pomáhá. Zatímco totiž spořádám Milu a uklidním se, všechno vypadá jinak. Začnou se mi ozývat kamarádi – mají mé zmeškané hovory, dohodnu si aktivity na večer a práce mi najednou jde od ruky. Mou motivací k větším výkonům (na pracovišti i na sportovišti) jsou obvykle ty nové úžasné třpytící se botky, které jsem v rámci boje proti splínu viděla a taky fakt, že jsem zase snědla Milu!

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Žádné komentáře

 • Katerina/Katy

  Teď jsem ho dočetla a musím říct, že se opět povedl (holky jste fakt šikovné a jen tak dál, je to skvělý relax v práci), až na narážky z Hané :D Tož já su také z Hané (Prostějov) a musím říct, že spousta lidí z Moravy se obléká líp než Pražáci a naopak.
  Co se týče Versace v HM, tak jsem viděla nějaké věci v ELLE a říkala jsem si, že se tam půjdu mrknout. Ale ano, nejspíše to bude alá Tesco. Jenže co bychom chtěly za lidové ceny v HM? To je konfekce dostupná pro každého a VERSACE, to je luxus pro vyvolené ;)

 • Katy

  Skvělý článek! Mě na deprese pomáhá jít si zanakupovat. Teď mám v plánu pořídit si kabelku od Diora, softku, a možná i červené lakované baleríny z nové kolekce rovněž od Diora. A pak aby ty deprese nepřešly ;)

  • Femme Fatale s Bohyní

   Katy, myslely jsme si s Fatalkou, že si zlepšíme náladu novou kolekcí od Versaceho, i když nám to přišlo dost zvláštní, že bychom si ho měli kupovat v HM, ale nechtěly jsem mít předsudky. Takže jsme tam včera vyrazily. Jak to dopadlo, si počti v dnešním novém příspěvku. Jinak máš pravdu, Dior je Dior. Ten zlepší náladu vždycky. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *