Co jsem se naučila...,  Co se nám honí hlavou

Jak si užít v lázních a najít harmonii, aneb co jsem se naučila v listopadu

(FF) Víkendové lázně jsou moc fajn. Skvělé je taky umět se tam chovat jako dáma, což se mi, přestože do nich jezdím každoročně, opět moc nepovedlo. Zjistila jsem, že:

Než ze sebe strhnete župan, pod kterým máte jen miniaturní kalhotky, ujistěte se, že jste na masáž přišla do správného podlaží a do správné místnosti. Že nejste třeba na chodbě… nebo v jídelně. 

„Paní Fatalková, kdybyste nám do té vany příště tak neskákala, ono tím narušíte strukturu vody a z koupele teď nebudete mít nic. Musíte pěkně pomalu, víte?“ Tak buďme rádi, že jsem po té náloži svatomartinského našla tu správnou místnost a trefila do té správné vany, že. Lázeňství není žádná legrace, takže než začnete něco podnikat na vlastní pěst, radši se přeptejte, kam máte skákat, jak rychle, co u toho máte, případně nemáte mít na sobě apod. A mimochodem – smát se ajurvédské masáži, co se jmenuje Pinda, je pubertální. Ale tak osvěžující. 

Pokud jste na ajurvédském pobytu, v rámci zákona zachování harmonie doplňujte energii pečenými kachnami, svatomartinským, beaujolais a zabijačkovými pochoutkami. Protože když to všechno jak na potvoru podávají v restauracích hned vedle hotelu, tak je snad jasné, že to k léčebnému režimu logicky patří. Zhubnout se mi tak opět nepodařilo. Přitom se říká, že kachna je dietní a jitrnice v restauracích je samá náhražka. Tak se chyba musela stát někde jinde. Mně nikdo nevymluví, že kombinace zabijačky a ajurvédy je prastará léčebná metoda. Nebo by alespoň měla být. A basta.

Samozřejmě jsem se z lázní vrátila mnohem mladší a krásnější, proto jsem na fotce použila trilión filtrů.

Když chcete jít v Poděbradech na večeři, musíte si udělat rezervaci, jinak si nesednete, a to jsme město večer obešly dvakrát kolem dokola. O uspokojivém gastrovývoji svědčí i to, že v podnicích, mezi kterými jsme nakonec přebíhaly, bylo narváno. A taky tam byla půlka Prahy. Restaurce La mamma cuccina je skvělý a hezký podnik se skvělou atmosférou, kde nemám problém s obsluhou, jídlo i víno je moc dobré, zaměstnanci rozumí tomu, co dělají a dělají to rádi. A až vás omrzí italský styl, vedle je podnik Náš hostinec, kde najdete právě zmiňované zabijačky, řízky, svatomartinské a jiné příjemné prasárny. Předpokládám, že mají skvělý pivo. A milou obsluhu.

Mám Poděbrady ráda. Připomenou mi babičku a procházky se sestrou a mamkou u řeky pod rozkvetlými kaštany. Poděbrady jsou na srdce, říká se. A protože jsem téma „srdce“ tenhle rok dost řešila, není divu, že moje cesta pro tenhle rok skončila právě tam. Uzavřela se některá témata, otevřela se nová. I když jedna moje známá říká, že uzavřeno není nikdy nic, ale člověk si to stejně může namlouvat, ne?

Na Olomoucku je krásně. A místní lidé mají smysl pro jedinečný humor, což dokážu ocenit: „A támhle postavili LDN, aby to tu trochu žilo.“

Pokračují i moje toulky regiony. Začátek listopadu jsem strávila v Olomouci. Byl to krásný víkend. Mají tam totiž skvělé podniky, kafe, víno, krásné muže, skvělé divadlo s dokonalými tanečníky (zajděte třeba na Zkrocení zlé ženy), půvabné kostely a krásnou přírodu kolem, bezvadnou saunu, kde můžete venku běhat nahatý (nám se to povedlo za úplňku), dovezla jsem si i spoustu inspirace co se hudby a knížek týče a zjištění, že je vlastně všechno v pořádku. Nejlepší je, když si všechny tyhle víkendové zážitky vychutnáte s člověkem, kterého máte rádi, který je mimořádně schopný, chytrý a pozitivní a ráno z postele vytančí. Jo, kdyby byla muž, tak si ji hned vezmu. Někdy totiž zjistíme, že nás s lidmi z minulost nepojí jen zkušenosti a nostalgie, ale nově i radost z toho, kam jsme se posunuli, vyvinuli a třeba pro mě i zjištění, že když byl někdo veselý a inspirativní už před deseti lety, může být takový i teď. Že nemusí platit takové to, že „vás život semele“. Kdepak! Možná s váma zatočí, ale když to budete brát jako řetízák (i když si trochu ubliknete do kapsy), tak nakonec všechno dobře dopadne. 

Krásný Vánoce, FF

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *