Co se nám honí hlavou

Krize – zánik, nebo renesance?

(FF) Nedávno jsem četla, že krize znamená buď zánik nebo renesanci. Ráda bych si myslela, že pro mě platí to druhé. Že se z každé situace, která skončí průšvihem, dokážu poučit a povznést. Že zase vstanu z popela. Ale některé dny jsou zvláštní a postaví nám do cesty spoustu malých drobných domácích katastrof. Bez poučení. Zdánlivě beze smyslu. Jako dnes. Nejdříve jsem připálila polévku (vaření mě přitom obvykle uklidňuje a přináší, na rozdíl od mých vztahů, vynikající a neúchylné výsledky). Pak jsem mokrou rukou sáhla po fénu a spadl na mě sušák. Když mi zaskočila mrkev, začínala jsem mít pocit, že po mně můj byt jde (to, že jste paranoidní neznamená, že po vás nejdou).
Rozhodla jsem se dát kuchyni ještě jednu šanci a upéct čokoládový koláč. Hodně čokoládový. Jenže v mouce byli červi.
Nakonec jsem dostala chuť na granátové jablko. Vyskotačila z bytu, málem si vymkla kotník, když se mi nohy na podpatcích zasekly v nuselských výmolech, ale jablko jsem sehnala. Krásné červené obrovské zářivé,  a šťastně a opatrně ho šla domů spořádat s nadějí, že tím všechno mé malé povrchní trápení skončí. Jenže když jsem zářivý symbol happy endu rozkrojila, začali z něj jeden po druhém vylézat černí pavouci. S lesklými naditými bříšky. Navíc mi šťáva z jablka vystříkla přímo do obličeje. Nevadí. Nechávám jablko jablkem, havěť havětí a jdu poslat Bohyni články na blog… přestává fungovat internet…. Vzdávám se.
Je neděle večer a já se těším do práce. Pondělní ráno pro mě nebude peklem, ale renesancí.

(Boh) Poté, co jsem se vzpamatovala z představy „těhotného“ exotického hmyzu, který se zabydluje u Fatalky doma, jsem se rozhodla, že s publikací něčeho tak expresivního ještě počkám. Samozřejmě, vládne na našem blogu svoboda publikování, vlastně vládnout začne, až Fatalku naučím vkládat příspěvky. Po pravdě, Fatalky katastrofický scénář prožitého víkendu by nikdy nespatřil světlo světa, kdybych neobdržela MMS lahodně vypadajícího koláče na skleněném talíři se vzkazem: „Ten čokoládovej dort se nakonec poved!“ Budiž tedy světlo na konci tunelu. V týdnu k ní vlítnu s Biolitem a zneškodníme tu pavoučí kolonii. Pokud to ovšem bude ještě potřeba…

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *