culinaria,  sportem ku zdraví,  Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme

Jak Fatalka vařila špecle a tančila salsu – aneb vyzkoušely jsme

(FF) V touze po nových zážitcích jsem přemohla svou zimní lenost a nechuť a vyrazila pro vás posbírat nějakou inspiraci do únorové Prahy i “mimoPrahy”. Vyzkoušela jsem kurz salsy, rakouské kuchyně, vlasovou kúru Juvexin a Elixír pohody (o tom více Bohyně). Taky jsem se učila pít whisky už odpoledne, hrát bowling a kulečník a posílat číslo časopisu do tisku s ukrutnou kocovinou, ale to nepokládám za tak exotické zážitky a jistě si to dovedete představit nebo odžít sami.
A jak tedy testování dopadlo? Bylo to jako život sám, někdy dobré, někdy špatné, někdy na začátku špatné a pak dobré, jindy naopak. Tak třeba ty špecle. Přiznám se, že první tři várky tohoto typicky rakouského jídla jsem komplet rozvařila, zírajíc do hrnce na klokotající vodu a rozvařující se hmotu, přemítajíc o závažných a hlubokomyslných tématech (Mám si nechat udělat melíry teď nebo stačí až za týden? Kde se ty ostatní ženy naučily vařit? A jsem tady nejstarší účastnice?). Ale další várka se mi už povedla a z toho vyplývá, že chybu můžeme udělat několikrát, důležité je, že se z ní  poučíme a nakonec uděláme věci správně.
Všechny ty neúspěšné pokusy byly potřeba právě proto, abychom si dokonale vychutnali ten poslední pokus, který vyšel. Že nemluvím jen o jídle, je asi jasné všem, co nás čtou pravidelně. Odhodila jsem tedy zástěru, zavrtěla se v bocích a vyrazila na kurz salsy. „Salsa je hlavně zábava. Stačí se naučit pár základních kroků, vyrazit na salsa večírek a bavit se. Muž vás vždycky povede. Máte prostor na improvizaci, a i když se vám některé variace nepovedou, na parketě bývá tma, na baru dostatek drinků a dost se toho schová,“ vysvětloval nám na kurzu tanečník Oleg, dodal „Joo?“ svým sexy chraplákem a rozpohyboval boky takovým způsobem, že jsem měla chuť si s ním hned… zatančit.
No, popis salsy dost připomíná můj život – v podstatě je to jedna velká improvizace, některé variace se mi občas nepovedou, místo Valčíku na krásném modrém Dunaji tančím dupáka, a když je na baru dost drinků, nakonec se toho i dost schová. Jen té vášně a zábavy by to možná chtělo trochu víc… Osvěžena títo poznatkem jsem vytančila do noci. Bylo to hezké, zábavné a sexy a už se těším, až dám dohromady dost kamarádek v hezkých šatičkách a vyrazíme někam do klubu tančit. A bude to veselé a radostné a schovávat se nebudeme. Vůbec!

Kontkty na závěr: Kurz rakouské kuchyně Chefparade, Praha 3;
Salsa, Fitness Euforie, Praha 5,

5 komentářů

 • udvouverunek

  Salsa je jedna z veci na kterou se uz dloho chystam, vlastne jsem to i parkrat zkusila, dokonce si poridila latinky, ale chybi mi parta kamaradek, ktere by se mnou sly a pritel ktery by nebrblal… kam na salsu vyrazite? Veronika

   • udvouverunek

    Ha! Jsem sice dřevo a ani nemám boty a hadry na tančení, ale něco se naučit tančit jsem chtěla vždycky. (Tančení v tomto směru moc neuspěly a přítel na to až tak není.) Taky bych vyrazila, ale to byste se za mě asi styděly… :-D Verunka

    • Femme Fatale s Bohyní

     Rozhodně ne. Stydění nikdy nikomu a ničemu nepomohlo! Takže připrav si botky, sežeň si sexy šatečky, máme kontkat super učitele – cizince, takže budeme přímo u zdroje! Času dost, vidíme to na půlku dubna. Fatalka s Bohyní!

   • udvouverunek

    A tak, to zas jo, jak jde o rodilého tanečníka-učitele, to se moc přemlouvat nenechám :) Jen doufám, že to vyjde na jiný den než úterý, to už mám předplaceno jinde.
    Btw, špecle jsem se taky jeden čas chtěla naučit vařit. Tak se třeba taky hecnu :)
    Verunka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *