Co se nám honí hlavou

Dospělé ženy a my ostatní

(FF) „Podívej na tu kabelku! Takhle se pozná dospělá žena!“ vykřikla Bohyně nadšeně, když nahlédla do kabelky své kamarádky, se kterou jsme byly na velikonoční snídani. I když normálně lidem do kabelek nekoukám, neodolala jsem.
A opravdu! Ve Vuittonce bylo jen pár drobností, takže neztrácela tvar (mé kabelky většinou vypadají, jako že za pár minut prasknou a zasypou nás všechny hromadou divných věcí, které vás budou strašit ještě v noci – a to prosím včetně psaníček, což je děsivé. Že prý ženě stačí kreditka, klíče a mobil. Ale kdeže!).
V kabelce dospělé ženy byl parfém, peněženka, mobil, klíče a možná diář. Hezké, úhledné, poskládané. V mé kabelce jsou také tyto věci. Ale k tomu navíc: papírky s různými úkoly, afirmacemi a rychle zachycenými myšlenkami, papíry od žvýkaček, tři kaštany, obal od punčocháčů, které si musím koupit, něco k jídlu, různé šperky, které mě v průběhu dne přestaly bavit nebo je tam mám naopak schované na večer, abych na ně pak stejně zapomněla, čokoláda, deštník, gumový míček (?), nefunkční zapalovač a Bohynina sluchátka (oops, promiň). Cestou z práce k tomu přihodím aviváž a bochník chleba, věci na cvičení a vzorky potravin na testování doma, pár novin a časopisů a není divu, že zase budu vypadat jako matka pluku. Inu, dospělá asi jen tak nebudu. A netýká se to jen obsahu kabelky.

Žena, kterou bych chtěla být, ale nebudu, má následující vlastnosti:

Dospělé ženy mají pořádek v kabelce.

Dospělé ženy mají vždy po ruce náhradní punčocháče. Já mám punčochy většinou roztržené hned první den.

Dospělé ženy mají doma vždy něco k jídlu, nebo z toho, co mají dokážou vykouzlit božský pokrm.

Já situaci hladových návštěvníků řeším uvařením opravdu silné espressa a líčením zážitků tak barvitých, že se každému rozbuší srdce a na jídlo si nevzpomene. A když jo, ten vietnamský obchod je fakt kousek.

Dospělé ženy při praní neobarví bílé na růžové a netvrdí, že je to naschvál. Jejich povlečení také voní aviváží a ne parfémem a šatník mají srovnaný podle barev nebo typu
oblečení.

Dospělé ženy si nevytváří nástěnky s kvetoucími magnoliemi, které budou mít jednou u domu, ale ten dům už mají.

Dospělé ženy nemají problém se svléknout před cizími lidmi v sauně nebo lázních. Mají totiž nadhled a prkotiny neřeší.

Nebo ne?

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

7 komentářů

 • Kralikunda

  Kamarádka Ester Zmijewski onu změť vyřešila mazaně. Žije v Londýně, a tam se dá za pár šunci, rozumějte pencí, zakoupit kde co. Nuž a tak si drahá Ester tu koupila malou kosmetickou etue (Píše sa to tak? Já su chlap) tyrkysové barvy, tu větší s orientálním květinovým dezénem, tu střední disko blyštivou,….no a těmito taštičkami vnesla řád do kabelkového chaosu. V modré má šminky,v kytičkové talismánky, v oné papírky, v tamté žvejky a bonbóny,….A tak si z kabelky udělala kouzelný měšec,přehledný a přitom roztomilý. Stala se dospělou ženou, aniž by si upřela radost z rozverného děvčátka v sobě.
  p.s. A stydlivá a plachá je pořád stejně, to není o řešení prkotin, to je o vílí duši

  • Femme Fatale s Bohyní

   Dobrý nápad, jen se obávám, že by se mi věcičky (když už bych byla schopná je roztřídit dle druhu) svévolně přeskupovaly z etue do etue v rámci svého vlastního tajného života a můj kouzelný měšec by za den, dva vypadal úplně stejně jako teď. Půjdu dál světem s děsivým měšcem a vílí duší! (FF)

 • dantu

  já myslím, že „nebo ne“.
  Dost často, když potřebuji rtěnku, tak hledám někde u dna kabelky. Protože „dospělá žena“ přeci má mít u sebe tyčinku na rty. …….výsledek zběsilého lovení po dně je: vytaženi tyčinky na rty bez víčka a opatlané drobky . Podotýkám, že najdu jednu ze čtyř tyčinek /protože si myslím, že je potřebuji, ale nemám, a tak postupně přihazuji další a další/……. Tak se netrap, Fatalko. Je to normální. Prostě máš po ruce co potřebuješ ty.

 • udvouverunek

  Hm. Tak jestli všechny tyto body je třeba splnit, nikdy dospělá nebudu. V kabelce mám neuvěřitelný bordel (omlouvám se, ale lépe to napsat nejde… kousky rozstříhaných plných mocí z práce, které mi slouží jako poznámkové papírky se opravdu jinak označit nedají). Často nákupy. Jabka. Čokoládu. Několik knížek. Kosmetickou taštičku. Několik rtěnek. Slevové kartičky. Věci na trénink atd. To ale stále nemá na mojí maminku, která tam pravidelně nosí dále hrubé ponožky a deku. To prosím ke všemu předchozímu.
  Co se vaření týče, to se pořád učím, punčochy si dobíhám kupovat do Markse Spensra hned jakmile se mi udělá oko (náhradní nenosím). Ale svlíknu se kdekoliv. Tak aspoň něco.:)
  Veronika

 • danka

  Ha! Spĺňam dva body – pranie a usporiadanie šatníka podľa farieb (trochu Monka vo mne) a vyzliekanie sa v kúpeľoch (nevyhutnosť pri každoročnom absolvovaní kúpeľnej liečby, trvajúcej 3 týždne). Ale ostatné sa javia zatiaľ pomerne nedosiahnuteľné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *