Co se nám honí hlavou

Co jsme se naučily na svatbě

IMG_1877(Boh) Ano, je to neuvěřitelné, ale šla jsem za svědka. Ano, byly jsme svědky jedné krásné svatby. A já se pod to podepsala. Zde jsou naše čerstvé poznatky:

1, Nemusíte péct a vařit, stačí koupit toustový chléb a mini croisanty a ty pak ležérně rozdávat svatebčanům na Staromáku. Hlavním znakem všech svateb je totiž hlad. Především nevěsty, ženicha a všech co se na přípravách podílejí. Od
kameramana po řidiče. Malá sváča před slavnostní žranicí je to nejlepší, co nás mohlo napadnout.IMG_5163

IMG_18702, Polaroid je malý (a taky pěkně drahý) zázrak. Nicméně vřele doporučuji. Není nic hezčího než momentka, kterou si hned můžete schovat do peněženky.

3, Dlouhé bílé šaty, proslovy o lásce,
hudba varhanů a pohled na záda ženicha i nevěsty vás můžou dojmou.
A to pořádně. Pokud budu ještě někdy svědčit, vezmu si odolný makeup.

4, Vzkazy o lásce a společné budoucnosti vás můžou dostat i den poté, když si je pročítáte. Bojím se, že to nedám ani po třetí, až je budu lepit do alba.

5, Může se stát, že na svatbě potkáte lidi, které byste už raději neviděli a je hodně těžké se udržet, a proto si opakujte – není to italská svatba, tak se kroť, nikdo na tvé výstupy není zvědavý, ne, nesmíš jí dát pěstí, i když by to video mělo pak větší sledovanost, buď za dámu, ovládej se, je to kráva a krávou zůstane…bože, láska, láska, růžové svělo, radost, kráva jedna…ano, to všechno mi proběhlo hlavou během jedné vteřiny než jsem s hraným překvapením a se zářivým úsměvem řekla: „Jé ahoj!“

6, Na druhou stranu na svatbě taky můžete potkat někoho, o kom jste slýchali samé ódy a už teď tak trochu víte, že se určitě nějaký čas vídat budete.

cesta z Biskupcova, Praha do Biskupská, Praha - Mapy.cz 2013-09-25 22-33-137, Cesta na Žižkov se může protáhnout, když to do Biskupcovi vezmete přes Biskupskou a před tím doma v kuchyni vypijete litr domácího italského vína. Vino di casa nejlépe chutná v kuchyni na zemi ve svátečních šatech. Ale to je asi univerzální zjištění. K tomu svatbu nepotřebujete.

8, Když jste svědek, je to boj a já jsem měla velké štěstí – a nevěsta taky – že tu byla Fatalka, která skvěle překládala moje english proslovy o unicorns a fairytils a taky obratně chytala kytici. Ano, Fatalka se bude vdávat, dámy a pánové. Pokud půjdu za svědka, doufám, že v té době už bude na trhu make up pro vrcholové sportovce, ideálně ty, co sjíždějí divokou řeku.

9, Korzet je báječná záležitost. Jste šlank, nehrbíte se a moc se nenajíte. Vnitřnosti se vám narvou až k páteři, ale kameraman na vás může oči nechat. Mimochodem děkuji opět Fatalce, která mi o půlnoci z korzetu na snad nejmenší toaletě na světě pomohla.

10,  Svatba je hlavně o těch dvou v čele, o IMG_4449jejich lásce a víře ve společnou budoucnost. A je jedno jestli vedle nich sedí rodiče nebo Dvě Třicítky, jestli má DJ kabel, jestli holubi chtějí vyletět z klece a jestli se podává knedlíčková nebo dýňová. Podstatné je, že ti dva spolu chtějí prožít celý život, že chtějí být svědky svých životů a stát při sobě v dobrém i zlém. Hlavně v tom zlém. To ostatní je jen detail.

Foto zdroj: fotky svatby: Miri, Bohyně; krásný obraz:Bára Opelková

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

2 komentářů

  • Helena D.

    Prolejzám blogy, které jsou v soutěži blogerek spolu s tím vaším, a šíleně se nudím, jak je všechno naprosto stejně zaměřený. Proto díky za vaše články a všechnu to originalitu, kterou už prostě jinde skoro nenajdete, díky za úsměv, co mi vaše vtipný texty vykouzlily na xichtě, prostě díky za to, že jste a že váš blog má smysl. Dlouho jsem se takhle nepobavila, takže můj hlas máte jistej! Jen tak dál!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *