Co se nám honí hlavou

Co jsem se naučila v květnu

found-in-translation-untranslatable-words-illustrations-anjana-iyer-11(FF) Spoustu nových a hlavně užitečných slovíček naleznete zde. Spoustu z nich můžete přes léto nutně potřebovat!

Naučila jsem se, že po domněnce typu “tu májovou spršku přeběhnu” nebo “teď nemám čas hledat deštník, půjdu jen tak” následuje vždycky ukrutná průtrž mračen, promočení až na kost, nedobrovolný kluz v balerínkách s otevřenou špičkou po chodníku a zběsilé hledání úkrytu. Prověřeno opakovaně v jediný den.

Staré kuře se nejí. Žádné staré mase se nejí. Maso, u kterého si nejsem jistá dopravím řetězcem, se také nejí.

Kings-Speech-HeadphonesKdyž už nemůžeš, přidej.

Ostatní lidé se také třeba někdy bojí vystupovat na veřejnosti. Jen to nedávají najevo. A když to nedávám najevo ani já, tak to taky projde. I když mám pocit, že je na mně strašně vidět, že jsem tu příručku o vystupování na veřejnosti prokládanou on-line studiem “Jak si získat publikum” dočetla až k ránu před přednáškou.

K rautu je třeba jít hned. Je důležité nebát se být první!

Klasika nikdy nezklame. Nové lodičky, kytice máků, chrp a kopretin, poklidně rozkvetlé lípy, Krása nesmírná a tak.

_MG_5891Je v pořádku kupovat si nové a nové knížky. I s vědomím, že čas si je přečíst budu mít až na dovolené. Nebo v důchodu. Nebo nikdy. Ale zase se po mně budou dědit hezké věci!

Ano, je to osud. Nebo prokletí. Mladí mužové z kavárny otevřené hned vedle baráku mě vždycky musejí vidět v nějaké supertrapné situaci. Třeba stažený soubor (1)když se po víkendu vypotácím z auta s hekáním jako stará Blažková se spáleným obličejem. Nebo třeba když jdu domů se srolovaným bannerem a hraju si na mažoretku. Nebo když poprvé venčím Ferguse a neumím nabrat to ukrutně smradlavé hovínko. Co hovínko – hovno. Je to peklo. Ale stejně se mi tam (skoro) žádný nelíbí, tak co. A ten jeden, co se mi teda líbí, si určitě myslí, že jsem roztomilá pani.

Foto zdroj: boredpanda.com, http://www.lightmasterstudios.co.uk/blogtopics/matts-film-soundtrack-of-the-week-3rd-june-the-kings-speech/, http://www.flickriver.com/photos/51282757@N05/5363810042/

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *