Co jsem se naučila...,  v roce 2013

Co jsem se naučila v…červenci

(FF) Jedinou jistotou je změna. A změna je (skoro vždycky) k lepšímu.

Tobiko kaviár z létajících ryb lze nahradit sezamem. S ničím nesouvisející kulinářský poznatek. Teoretický.

„Je lepší jít na jeden pořádný večírek za půl roku, než se každých čtrnáct dnů nudit v klubu, kam se chodí pořád,“ říká Bohyně. A já s ní po naší ulítlé milionářské párty nemohu než souhlasit. A když už na ten dokonalý večírek jdete, určitě si vemte nejlepší a nejvyšší botičky (za střízliva se na nich nedá chodit, ale po pár drincích to jde paradoxně skvěle!), začněte pít vodku už cestou na večírek a vždycky se připojte k zábavě tam, kde je nejvíc řevu.

Není třeba být hysterická, že nemáte na léto nové plavky. Ono je totiž dost dobře možné, že se celé léto koupat ani opalovat nebudete. Ano, i to se stává. Tiše doufám, že nejen mně.

Možná zažijete perfektní letní rande. Možná vás i nakonec políbí. A možná vám už potom nikdy nezavolá. A nejvíc zvláštní je, že už nemlátíte hlavou o zeď a nekontrolujete mobil stokrát za minutu. Protože je vám jasné, že už nechcete muže, který nechce vás.

Taxikář, který vás veze z podařeného letního večera, vám sice může skočit do fast foodu (to nebylo pro mě), protože vás by se v těch rozevlátých šatech a podroušeném stavu lekl i klaun Roland, chovat se k vám hezky a dovolit vám mít nohy natažené na protější sedačce, ale potom bude tak trochu (dost) očekávat, že ho pozvete nahoru a večer bude pokračovat. Jej.

Je fajn strávit nějaký letní čas v kraji dětství, kde už všichni podle očí poznají, ze IMG_1548kterého statku jste a podle toho se k vám moc mile chovají.

Je těžké dostat se v létě autobusem z města na venkov. Buď nenajdete zastávku, nebo jich najdete až moc, nebo to nejede. Navíc  je v příměstských busech v červenci vždycky vedro, nedýchatelno, v šifonových šatech budete vypadat divně a nepatřičně a kvůli blbosti vám vynadá nějaká zvláštní paní s trvalou v legínách. Tedy s trvalou a v legínách, ne s trvalou v legínách. Probůh!
Jenže pokud to absolvujete a se zbytkem důstojnosti a trpělivosti dorazíte, čeká vás krásný klid, příroda, západy slunce a ticho v noci. Ach.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *