Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme

Bohyně na blešáku

(Boh) Blešáky jednoznačně patří mezi moje guilty pleasure. Neodradí mě ani název, ani vstávání a už vůbec ne fakt, že předměty jsou staré, použité a dost toho pamatují. Ba naopak. Miluju burzy, blešáky a trhy antiku všeho druhu. Tentokrát jsem v mlze vyrazila se svojí oslnivou kamarádkou Královnou do Weidenu v Německu. Královna i se svým přítelem, kamarádem Drahého, bydlí v Plzni a je ostřílenou nákupčí, takže jsem měla průvodce, učitele, ubytování a hlavně skvělou společnost v jednom.
Největší kouzlo okamžiku nastalo na začátku, kdy jsme dorazily a ve tmě vybíraly trička, kalhoty, tašky, plechovky a jiné propriety, které vypadaly ve světle baterky zajímavě a tajemně. Trochu to připomínalo noční bojovku o poklady německých garáží. Druhá fáze nastala, když začalo svítat, a rozeznávala jsem obrysy dalších soutěžících. Nabyla jsem dojmu, že vše končí, protože se najednou všichni začali podezřele balit. Královna dokonce zavelela odchod k autu, takže jsem z toho všeho byla trochu rozmrzelá. „Mám jen jednu igelitku, nevím, kdo je vítěz a viděla jsem pouhou třetinu Festplatzu.“ Nicméně, opak byl pravdou. Šly jsme si jen uložit první várku a spěchaly zpět. To už bylo dobře vidět a já si uvědomila, že nesklízejí, ale vybalují! A přijíždějí další! Nakonec jsme si daly tři kola, pokaždé bylo lépe vidět, bylo více prodávajících, ale bohužel i nakupujících.
Vše stálo cca 1-3 eura. Mám sbírkové talíře, několik triček od Lacosty, kalhoty Gap a Hugo Boss,  pásek, hadí legíny, prstýnek, náramek, televizku, kalendář, starožitnou skleněnou dózu na šperky, novou předložku do koupelny a norkový límec. Na ten jsem pyšná. Těšila jsem se na vintage stylové kabelky, ale jsem namlsaná z Itálie. Němci jsou spíš na praktické věci, takže kabelku si ulovím v lednu, až pojedu do Milána. Bonusem na této akci byla husa, kterou mezitím přítel Královny, Pan Hermelín, upekl. Pod dohledem Drahého, samozřejmě. Není nic hezčího, než když vás přivítá vůně martinské husy. Blešák ve Weidenu se vydařil, přestože jsem musela vstávat už ve 3:40. Ale co bych pro norkový límec neudělala…

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *