Rychlé tipy aneb Čím žijeme

Muži, které musíte znát

(Boh) Po vzoru Femme Fatale jsem se rozhodla vytasit s příspěvkem o zajímavých mužích. Jsou zajímaví, okouzlující a nebojácní! A samozřejmě zadaní (není to přece seznamka, ale inspirace!)

11482_10151562449936211_1881387259_nPaulo Coelho
Slyšeli o něm všichni a jeho knihy si přečetli snad skoro všichni. Paulo je úžasný spisovatel, velký mystik, ale také srdcař. Svá moudra neprezentuje jen v knihách, ale také na svém blogu a facebooku. Jeho posty mi zlepšují den a jeho krátké úryvky si občas vytisknu, hodím do kabelky a když mám přečteno, nechám je na sedačce v tramvaji nebo v metru.

RobertoSaviano-festival-giornalismoRoberto Saviano
Novinář, který svou první knihou dokázal usvědčit celou neapolskou mafii. Je úžasný, mladý a nebojácný. Umberto Ecco ho prohlásil za národního hrdinu. Berlusconi za vlastizrádce (jaké překvapení). V 29 letech napsal knihu Gomorra, která kmotrům rozhodně neudělala radost. Pár let žil s osobní stráží, aby nakonec emigroval do Francie. Podle jeho knihy byl natočen i film Gomora, který vřele doporučuju.

Jindřich Šídlo
1 reisenauer_jindrich_sidlo_275x171 0Můj osobní idol. (Hned po Šimonovi Pánkovi. Ale toho snad všichni znáte, ne?) Jindřich Šídlo je novinář a řadu let pracoval v Respektu, teď je v Hospodářských novinách jakožto hlavní analytik. Jeho účet na Twitteru patří mezi deset nejsledovanějších v ČR a v roce 2009 si to jako redaktor ČT pěkně zavařil, když na svém facebooku napsal o čínské velvyslankyni, že je arogantní bába. Vřele doporučuji jeho články na iHNED nebo jeho twitterový účet, ten mě baví asi nejvíc. Inteligentní chlap co má velký nadhled, silnou energii a velmi ostré  názory.

Follow on Bloglovin

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *