Co se nám honí hlavou

Kdybych žila u moře

(FF) Jak snadné by bylo být pořád krásná a zdravá, kdybych žila u moře. Jsem z dovolené zpátky týden a jsem v šoku z toho, jak rychle jsem zabředla do svých nepěkných celoročních zvyků. Zatímco na dovolené to byl sen – vlasy jsem měla pořád hezké a zdravé, protože jsem je dva týdny nefénovala, nebyla jsem rozčílená, ani ve stresu, protože mým jediným problémem byla fronta na slaninu (ano, jedla jsem ke snídani slaninu, protožte byla nejlepší) a jediným dilematem rozhodnutí, zda si dát večer whisky nebo martini. Takže jsem díky absenci stresu přirozeně omezila alkohol, nikotin i kafe. Ke konci pobytu jsem di dávala kafe jedno nebo žádné! Tady je má běžná norma tak šest…
Alespoň trochu jsem každý den sportovala. To, že běžecké boty zůstaly po celou dobu hozené ve skříni, protože jseme prostě neměla morálku v horku vyběhnout, je mé malé ošklivé tajemství, stejně jako ten nepěkný příplatek za nadváhu na letišti – kufru, ne mojí, doufám. Ale plavala jsem. Pestrá, pravidelná strava taky udělala své a přijela jsem opálená a hubenější. Všechno tam bylo takové jednodušší. Získat zdraví i krásu. Vím, že člověk nemůže mít celý rok dovolenou. Vím, že žiju ve městě a ne na pobřeží. Ale kdybych si alespoň trochu těch návyků dokázala ponechat, budu šťastný člověk.

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

9 komentářů

 • Katy

  Ano, moře nám v ČR chybí velice. Proto jsme teď s přítelem odjeli na 3 týdny do Provence a pak na týden na Korsiku ….. :) Doporučuji všem. (Pleť se mi tu ale zhoršila tím, že se potím a vlasy mám suché od slunce :/) .

 • Harimata

  Tak to já mám spíš naopak. Na dovolené u moře jím hůř a víc, vlasy mám horší a pleť se vzbouří, takže se pak těším na zdravý návrat :D

 • udvouverunek

  Taky bych žila u moře!
  Asi už jsem to u vás tady někde psala – moje babička je toho názoru, že člověk by měl žít tam, kde se narodil. Podle mě je to blbost; žít by měl člověk tam, kde je mu skvěle. A to v mém případě u moře rozhodně je. Teda, asi spíš u teplého moře, ale myslím, že spokojená bych byla i na severu. Ale ta pohoda na jihu, to se nedá srovnat… a víte, že při opalování produkuje naše kůže vitamín E (co vlastně vůbec není žádný vitamín), který může za naší pohodu a žádný stres? Taky díky němu pak kůže září. Jó, moře a slunce, to bych si nechala líbit!
  Verunka

 • Králikkéš von Marakkéš

  Česko je malebné, Česko je melancholické, Česko je opevněný hrad, co má místo kamenných hradeb lemování z hor. Česko nemá moře, chybí nám lehkoživotní nadhled a výhled na nedozírnou blaženost rozhoupaných vln, v nichž se vše tíživé a malicherné rozpouští. Moře si tu v Čechách musíme pěstovat v sobě a jezdit se na něj pravidelně dívat, abychom neskončili jako bílé paní překopané presíčkama zoufale pobíhajíc ode zdi ke zdi českého opevnění, pohlceny vlivy okolního prostředí, které na nás tlačí i když nechceme. Tuže těžké je tyto vlivy překonat, neb jejich hlubokou zakořeněnost zná nejlíp sám praotec Čech. Však od toho jsme tady, abychom to dokázali, kávu navrátili zpět na úroveň pochutiny a odbourali svírající stres. Navrhuji drobnou aranž z mušliček, písku a mořské soli a nezapomenout na moře, a taky se zastavit a tou aranží se pokochat, ať to má efekt.
  p.s dvojka bílého vína, nožky na stole a okno dokořán k aranži vítány

  • Femme Fatale s Bohyní

   Milý Králíčku, „…bílé paní překopané presíčkama zoufale pobíhajíc ode zdi ke zdi českého opevnění, pohlceny vlivy okolního prostředí“ – ano, to jsem přesně já tady! Budu si hýčkat moře v sobě a mockrát děkuji za hřejivé a hladivé povzbuzení. Pusu FF

  • Femme Fatale s Bohyní

   Lenko, tohle psala Fatlaka, ale můžeme jet k moři všechny, co ty na to? Jinak zde je její komentář k tvému komentáři, co mi přišel emailem: „Komentář od Lenky Moore je spíš pro Tebe, ne? Já myslím, že ji neznám :-) Jak je, kočko?“ hihihi Nezná tě, ale pozná tě! PS. Došlo mi loupátko na pomeranč! Děkuju! (Zbytek v emailu)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *