Co se nám honí hlavou,  Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme

DVĚ TŘICÍTKY TOČÍ VIDEA

(Boh) Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Na svá stará kolena jsme se rozhodly pokořit technologie a kromě blogu, kam píše asi už jen Fatalka, jsme začaly točit videjka. (Tak se tomu prý říká, ale já bych to spíš nazvala průšvih s obrazovou přílohou.)
Ve své podstatě, pokud se tu zmiňuji o pokoření technologií, tak bych ráda uvedla, že nemáme ani světla ani mikrofon a kromě toho jsme ještě trapné, nepřipravené, neumíme si napsat scénář, občas nezmáčkneme správné tlačítko a stříhání je jedna velká neznámá. Přesto jsme se rozhodly to nevzdat. A proč? Protože se nikdy nevzdáváme, a taky proto, že věříme, že když chceme něco, co jsme nikdy neměly, tak musíme udělat něco, co jsme nikdy neudělaly. No a my toho už udělaly hodně, ale natáčení videí mezi to nepatří…
Zde jsou mé postřehy nejen pro ty, kteří jsou natolik odvážní a někdy by chtěli točit videa, ale především pro ty, kteří se na naše videa rozhodnou podívat.

1. Pokud točíte videa, je dobré zvládnou technickou stránku věci. Pak vás totiž nic nezaskočí a můžete se plně soustředit na myšlenku, kterou chcete sdělit. My zatím nemáme ani to vybavení, ani tu myšlenku, ale i tak to děláme. Pochopily jsme totiž, že nemá smysl čekat na dokonalost, neboť tahle doba přeje nepřipraveným, nezkušeným a ne příliš šikovným, pokud si dostatečně věří a umí se prodat. To sice neumíme, ale my se to naučíme. Jako to všechno ostatní.

2. Upřímně, nevím jak to dělala Bohdalová s Dvořákem, ale ohledně zvuku čelíme jednomu zásadnímu problému. Jinak těch problémů máme samozřejmě mnohem víc. Fatalka není slyšet a já aspiruji na Viktorku u splavu. Tohle asi žádná technologie nezlepší a budeme muset na sobě zapracovat.

3. Nejzábavnější jsou vždycky takové ty sestřihy – co se jako nepovedlo alias „Behind the scenes“. S tím absolutně souhlasíme. Jen zatím máme pouze-a-jen to nepovedené, co se dělo za scénou. Základní video jsme ještě nenatočily. A asi nikdy ani nenatočíme. Ale možná to bude naše značka, něco jako Pat a Mat. Ale hezčí.

Víc postřehů nemám. Ale třeba vás něco napadne, až se na video podíváte. My osobně jsme otevřené všem komentářům a případným radám, které nebudou obsahovat hanlivá oslovení s přídavnými jmény typu „tlusté“ „trapné“ „hloupé“ a které budou opravdovými radami, kdy se jejich následování projeví na kvalitě dalšího natočeného materiálu.

Napsala Bohyně – bruneta, co má psa

Nové články emailem

Nechte si posílat naše články rovnou k vám do schránky.

Nebojte, nespamujeme a z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *