Tasted On Us...Aneb vyzkoušely jsme

Když je Merkur retrográdní

(Boh) Má skvělá a velmi dobrosrdečná kolegyně s nádherným vznešeným jménem, které značí vítězka v boji, je mi každodenní inspirací. Stejně jako spousta dalších moudrých žen zastává názor, že proti zlu a podrazáctví se dá bojovat jedině dobrem a inteligencí a že na každé trápení existuje  bylinka, jogínský cvik nebo dobrá afirmace. Tahle moje Vítězka mi před nedávnem povídá: „Měla bys všechno začít ještě před tím, než bude Merkur retrográdní. Pak se všechno povleče a bude to mít děsný průběh.“ Samozřejmě jsem neměla představu, co to znamená Merkur retrográdní, ale je fakt, že posledních pár týdnů bylo dost těžkých. Řešila jsem si milostný život, práci, rodinu, finance, spolubydlícího, bydlení, zdraví, no vlastně všechno. A všechno bylo těžké, zdlouhavé, mohutné. A najednou jsem ve čtvrtek před usnutím nabyla dojmu, že je všechno v pořádku. Neopodstatněně. Dokonce jsem se v pátek rozhodla jít nakupovat a večer ještě na skleničku. Tak zvláštně se mi ulevilo. Jakoby se všechno vyřešilo a já se to oficiálně dozvím až někdy později. Ale už teď je to hotovo. A pak mi to došlo. Merkur retrográdní…
Abych mohla tenhle příspěvek napsat, musela jsem se trochu vzdělat, ale podstata všeho spočívá tom, že i když si to neradi připouštíme, jsme součástí přírody. Takže se nám špatně spí během úplňku, ženský cyklus se řídí pohyby Měsíce a bez Slunce jsme v depresi, stejně jako bez temné noční oblohy plné hvězd. Merkur se dostává do zpětného chodu zhruba třikrát do roka. Neznamená to, že by bral zpátečku, jen to opticky vypadá, že přestal obíhat Slunce tím správným směrem. Nejdříve zpomalí, pak se téměř zastaví a pak zase začne nabírat na otáčkách. Zastavení většinou trvá tři týdny, kterým předchází zpomalování a následuje pozvolný rozjezd a to všechno nás ovlivňuje. Takže když je Merkur retrográdní, je opravdu lepší nic důležitého nezačínat a prostě vyčkat, jinak se připravte  na těžkosti všeho druhu. Tenhle rok je díky bohu už skoro za námi, takže je třeba se připravit na ten další. V roce 2012 bude Merkur couvat – a my s ním – od 12. března do 4.dubna, dále potom od 14.července do 8.srpna a poslední zocelení našich nervů proběhne v listopadu, od 6.do 26. Díky této informaci snad už všechno bude dávat větší význam.

Žádné komentáře

 • Sissi

  Přesné :) a ještě pro osvěžení:
  V roce 2013 bude Merkur ve své retrográdní fázi v těchto časových úsecích:
  23. února 2013 – 17. března 2013
  26. června 2013 – 20. července 2013
  21. října 2013 – 10. listopadu 2013

   • Harimata

    Díky, tvůj blog se mi taky líbí! Jinak s přesmyčkou máš pravdu, jak jsem už kdesi psala, pojmenovala jsem tak svou postavu v rpg Dark Heresy. Jinak s tím jménem je to pěkná klička :D Navíc to zní trochu indiánsky!

    • Femme Fatale s Bohyní

     Máme výhodu, že na blogu pracujeme dvě – tedy admmin jsem stále já – z praktických důvodů, ale díky bohu je to 50/50, co se práce týče. Jinak bychom to nezvládly. Uvažuju o jméně Vítězky pro svoje imaginární děti, přijde mi úžasné!

     • Harimata

      Tak to je pěkné :D
      Přiznám se, že se mi narcisticky líbí taky, takže jediný důvod, proč ho nedám i svému dítěti je to, že by to bylo trošku trapné :)
      Ale já zas uvažuju o typicky českých jménech, které se dnes už skoro nepoužívají. U nich sice hrozí to, že ho budou ostatní komolit, ale co už …
      Ještě že na to mám zatím dost času. I když jak se říká, člověk míní, bůh mění :)
      Druhý spoluautor by se mi taky líbil, ale nikomu se do toho nechce…
      Tak ať Vám to spolu hezky klape a píšete pořád tak pěkné příspěvky ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *